Ինչո՞ւ կրակած «Իսկանդերը» չի պայթել կամ պայթել է տասը տոկոսով. Նիկոլ Փաշինյանի հարցը՝ Սերժ Սարգսյանին
23/02/2021 21:55
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել 1in.am-ին։
- Սերժ Սարգսյանն ասում է՝ «ես զարմացած եմ, թե ինչո՞ւ պատերազմի 3-րդ կամ 4-րդ օրն «Իսկանդեը» չի կրակել։ Այդ ակնարկը Ձե՞զ է հասցեագրված։
- Այդ ակնարկը, գուցե, հասցեագրված է նաև ինձ, բայց, կարծում եմ, մերժվածը պետք է որ բազմաթիվ հարցերի պատասխան իմանա ու չտա հարցեր, որոնց պատասխանն ինքը գիտի։ Իսկ, գուցե, պատասխանեն՝ իսկ ինչո՞ւ կրակած «Իսկանդերը» չի պայթել կամ պայթել է տասը տոկոսով, օրինակ։

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan speaking in an interview today answered the question on why the Armenian side did not use Iskander during the war.
Q: Serzh Sargsyan said “I am surprised why on the 3d or 4th day of the war Iskander was not used. Is this addressed to you?”
A: May be it is addressed to me, but I think the “rejected” [Serzh Sargsyan] should know answers to numerous questions and not give questions the answers to which he knows. So, may be they will answer why the used Iskander did not explode or exploded by 10% for example.