Իրանում կարտադրվի ծանր հեռահար գործողության ԱԹՍ
Իրանն իր առաջին լայնամասշտաբ մարտական անօդաչու թռչող սարքի (ԱԹՍ) արտադրության վերջին փուլում է, որն ունակ է մինչև 3000 կմ տարածություն հաղթահարել, հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության ռազմաօդային ուժերի հրամանատար, բրիգադային գեներալ Ազիզ Նասիրզադեն:
Kaman-22 ծածկագրով ԱԹՍ-ն նախագծվել և մշակվել է երկրի օդուժի պահանջներին համապատասխան, նշել է Նասիրզադեն, հաղորդում է իրանական Press TV- ն:
Ըստ տեղեկատվության՝ Kaman-22-ը հագեցած է տարբեր տեսակի «խելացի» զինամթերքով, ինչպես նաև տարբեր օպտիկական և էլեկտրոնային սարքավորումներով: Հետախուզական և հարվածային անօդաչու թռչող սարքն ունակ է 24 ժամ օդային առաքելություններ իրականացնել:

У Ирана появится тяжёлый беспилотник дальнего действия
Иран находится на завершающей стадии производства своего первого широкофюзеляжного боевого беспилотного летательного аппарата (БПЛА), способного преодолевать расстояние до 3000 км, заявил накануне, 24 февраля, командующий ВВС Исламской Республики бригадный генерал Азиз Насирзаде. БПЛА под кодовым названием Kaman-22 был спроектирован и разработан в соответствии с требованиями военно-воздушных сил страны, отметил Насирзаде, передаёт иранский телеканал Press TV.
Согласно информации, Kaman-22 оснащён различными видами «интеллектуальных» боеприпасов, а также разнообразным оптическим и радиоэлектронным оборудованием. Разведывательно-ударный дрон способен проводить воздушные миссии в течение 24 часов.