Եկել է Հայաստանի և Արցախի ապագայի համար վճռական քայլերի ժամանակը. ՀՀԿ ԳՄ
«Սիրելի հայրենակիցներ, կապիտուլյանտ իշխանությունները Հայաստանը կազմաքանդելու իրենց դավադիր ջանքերի շրջանակներում փորձում են հրահրել քաղաքացիական բախումներ։
Մեզ բոլորիս ազգային աղետի եզրին հասցրած ոհմակը սեփական իշխանությունը պահելու համար պատրաստ է նոր ստոր և դավաճան քայլերի։
Եկել է Հայաստանի և Արցախի ապագայի համար վճռական քայլերի ժամանակը։
Կոչ ենք անում.
Մեր անդամներին և համակիրներին այսօր ժամը 15:00-ին հավաքվել Ազատության հրապարակում։
Բոլոր հայրենասեր քաղաքացիներին ցուցաբերել բացարձակ զգոնություն և քաղաքացիական կամք՝ չտրվելով իշխանության սադրանքներին։
Ուժային կառույցների ղեկավարներին և աշխատակիցներին չկատարել ազգակործան կապիտուլյանտի ապօրինի հրամանները և հանուն մեր պետության վաղվա օրվա լինել ժողովրդի կողքին», - նշված է հայտարարության մեջ։

Defeatist authorities are trying to provoke civil clashes in their treacherous efforts to destroy Armenia, says the statement of the Executive Body of the Republican Party of Armenia.
“The gang that brought us all on the edge of national disaster for keeping own power is ready for new villain and treacherous steps. The time has come for resolute steps for the future of Armenia and Artsakh,” the party said in the statement, urging the members and supporters gather in Liberty Square at 3 p.m.
The party also urged the patriot citizens to demonstrate absolute sobriety and civil will not yielding to the provocations of the authorities.
The RPA also urged the heads and employees of the power structures not to implement the illegal orders of the defeatist and stand by the side of the people for the sake of the future of the state.