Արա Սաղաթելյանին անազատության մեջ պահելը հնարավոր է՝ Ադրբեջանի պատվերն է. Նարեկ Մալյան
Ակնհայտ է՝ Ադրբեջանն ու Թուրքիան հեծել են ու էշի նման քշում են մեր իշխանություններին ոնց ուզեն, մասնավորապես, իրենց օրակարգն են թելադրում Հայաստանին սկսած սահմանների գծումից ու անհետ կորածների որոնումներից, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց «ՎԵՏՕ» քաղաքական-հասարակական նախաձեռնության հիմնադիր Նարեկ Մալյանը:
Նա նշեց, որ չի զարմանա, եթե այս ամեն ինչից հետո մի օր պարզվի, որ Նիկոլ Փաշինյան կոչեցյալը Թուրքիայի պրոեկտն էր՝ հաշվի առնելով այն հանգամանքները, որ սորոսականները դողում են Փաշինյանի վրա:
Մասնավորապես, ըստ Մալյանի, ֆեյք օգտատիրոջ պատրվակով ձերբակալում են ադրբեջանագետների, թուրքագետների, նրանց աշխատասենյակներում խուզարկություններ են կատարում:
«Խնդիրը ոչ թե այդ ֆեյքն է, այլ խնդիրը այդ մարդիկ են, որոնց մեկուսացնելու, մի քիչ սանձելու հրահանգ կա Թուրքիայից ու Ադրբեջանից: Արա Սաղաթելյանից ադրբեջանիցները սարսափում են, նա ջարդում է ադրբեջանական քարոզչությունը: Դրա համար, կարծում եմ, նրան մեկուսացնելու պատվերը կարող էր լինել Ադրբեջանից»,- ասաց նա:
Մալյանի կարծիքով՝ այս ամեն ինչը հստակ հասկացել են Հայաստանի Զինված ուժերում. «Բանակը շատ զգայուն օրգանիզմ է, պետք է հստակ իմանա՝ ով է թշնամին»:

Содержание под стражей Ара Сагателяна может быть заказом Азербайджана – Нарек Малян
Очевидно, что Азербайджан и Турция запрягли власти Армении и погоняют как хотят, в частности, они диктуют Армении свою повестку – начиная с демаркации границ и заканчивая поиском без вести пропавших, заявил в прямом эфире на своей странице в Facebook основатель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян.
Он отметил, что не удивится если после всего этого выясниться, что Никол Пашинян – проект Турции, учитывая то обстоятельство, что соросовцы дрожат над Пашиняном.
В частности, по словам Нарека Маляна, под предлогом фейкового пользователя задерживают азербайджановедов, тюркологов, в их офисах проводятся обыски.
«Проблемой является не этот фейк, а эти люди, указание изолировать и немного приструнить их поступило от Турции и Азербайджана. Азербайджанцы ужасаются Ара Сагателяна, он разбивает в пух и прах азербайджанскую пропаганду. Поэтому я считаю, что заказ изолировать Сагателяна мог поступить от Азербайджана», - сказал он.
По мнению Нарека Маляна, все это четко поняли в Вооруженных силах Армении: «Армия – очень чувствительный организм, должна четко знать, кто враг».