Ալիև. Ադրբեջանը Ղարաբաղում մարտերի ընթացքում չի արձանագրել Հայաստանի կողմից «Իսկանդերի» օգտագործում
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ ադրբեջանական կողմը 2020-ի աշնանը Ղարաբաղում մարտերի ընթացքում չի արձանագրել Հայաստանի կողմից «Իսկանդեր» համալիրների օգտագործում:
«Ես չեմ ուզում հեգնական լինել այս կապակցությամբ, բայց ռուսական կողմից կային որոշակի մեկնաբանություններ: Պետք է մեծ ջանք գործադրել, որպեսզի այս հրթիռը պայթի իր հզորության 10%-ով: Մենք չենք արձանագրել «Իսկանդեր» հրթիռային համակարգի օգտագործումը, սակայն երեկվա հայտարարությունից հետո մենք կրկին հարցրինք և տեսանք, որ նման բան չի եղել», - ուրբաթ ասել է Ալիևը արտասահմանյան և տեղական ԶԼՄ-ների մամուլի հետ ասուլիսում:

Азербайджан в ходе боев в Карабахе не фиксировал применение Арменией комплексов «Искандер» - Алиев
Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что азербайджанская сторона в ходе боев в Карабахе осенью 2020 года не зафиксировала применение Арменией комплексов «Искандер».
«Я не хочу иронизировать по этому поводу, но с российской стороны были определенные комментарии. Надо сильно постараться, чтобы эта ракета взорвалась на 10% своей мощности. Мы не фиксировали использования ракетного комплекса «Искандер», но после вчерашнего заявления еще раз поинтересовались и увидели, что ничего подобного не было», - сказал Алиев в пятницу на пресс-конференции для иностранных и местных СМИ.