Սիրիան ԱՄՆ օդային հարվածն անվանել է «ամերիկյան ագրեսիա»
Սիրիան Իրաքի հետ սահմանին գտնվող շիական խմբավորումների դիրքերին ԱՄՆ ավիահարվածը որակել է որպես «ամերիկյան ագրեսիա», հայտնում է պետական «Ալ-Իխբարիա» հեռուստաալիքը:
Դրանից առաջ Պենտագոնը հայտնել էր, որ նրանք օդային հարված են հասցրել Սիրիայում, Իրանի կողմից աջակցվող շիական խմբերի ենթակառուցվածքային օբյեկտները ոչնչացվել են: ԱՄՆ-ն այս քայլն անվանել է պատասխան Իրաքում ամերիկյան և կոալիցիոն ուժերի դեմ վերջերս իրականացված հարձակումներին:
«Արշալույսին ամերիկյան ագրեսիայի ընթացքում սիրիա-իրաքյան սահմանի մոտ օդային գրոհներ են իրականացվել», - հայտնում է սիրիական պետական հեռուստաընկերության թղթակիցը:

В Сирии назвали воздушный удар США «американской агрессией»
В Сирии назвали авиаудар со стороны США по позициям шиитских группировок на границе с Ираком «американской агрессией», сообщает государственный канал Al-Ikhbariya.
До этого в Пентагоне заявили, что нанесли воздушный удар в Сирии, были уничтожены объекты инфраструктуры шиитских группировок, поддерживаемых Ираном. В США назвали такой шаг ответом на недавние нападения на американские и коалиционные войска в Ираке.
«В ходе американской агрессии на рассвете совершены воздушные рейды у сирийско-иракской границы», – передает корреспондент сирийского гостелеканала.