«Հրապարակ». Արդյունքները գոհացրել են իշխանական խմբակին
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԶՈՒ ԳՇ հայտարարությունից հետո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «տրեվոգ» է տվել, արագ կանչել մերձավոր թիմակիցներին․ Արարատ Միրզոյան, Ալեն Սիմոնյան, Ռուբեն Ռուբինյան, Վահագն Հովակիմյան, ասել է, որ եթե իրավիճակը կտրուկ սրվի, հնարավոր է երկրում պարետային ժամ մտցնենք, գնացեք պատրաստեք նախագիծը։ Պատմեցին, որ Միրզոյանը հեռացել է բավականին դժգոհ, թեև չի բարձրաձայնել։ Ուշագրավ է, որ երեկ նա չերևաց հրապարակի հանրահավաքում։
Ավելի ուշ Փաշինյանը հանձնարարել է բոլորին՝ նախարարներ, մարզպետներ՝ մարդ բերել հանրահավաքի։ Երեկ ահազանգեր ստացանք, որ օլիգարխներն էլ են մասնակցել. Խաչատուր Սուքիասյանը, Սամվել Ալեքսանյանը, «Սպայկայի» տնօրինությունն իրենց աշխատակիցներին պարտադրել են մասնակցել հանրահավաքին։ Մի քանի ավտոբուս մարդ է բերել, օրինակ, Արթիկի քաղաքապետարանը։
Իսկ նախորդ օրերին տագնապ է հայտարարվել այն զինծառայողների շրջանում, որոնք պատերազմից հետո Նիկոլ Փաշինյանի ամառանոցն էին պաշտպանում՝ բոլորին կանչել են արտահերթ ծառայության։ Արդյունքները գոհացրել են իշխանական խմբակին. օրվա վերջում նրանք հաղթական տրամադրություններ ունեին՝ իրենք էլ չէին սպասում, որ այդքան մարդ կհաջողվի բերել հրապարակ»։

«Грапарак»: Результаты удовлетворили правящую группу
Газета «Грапарак» пишет, что после заявления Генштаба ВС Армении премьер-министр  Никол Пашинян объявил тревогу, срочно вызвал ближайших соратников по команде – Арарата Мирзояна, Алена Симоняна, Рубена Рубиняна, Ваагна Овакимяна и сказал, что если ситуация обострится, возможно, в стране будет введен комендантский час: идите, готовьте проект. Рассказали, что Мирзоян ушел недовольный, хотя и не заявил об этом. Примечательно, что вчера его не было видно на трибуне митинга.
«Позже Пашинян поручил всем – министрам, губернаторам – привести людей на митинг. Накануне мы получили сообщения о том, что участвовали также олигархи: Хачатур Сукиасян, Самвел Алексанян, руководство компании «Спайка» принудило своих сотрудников участвовать в митинге. Мэрия Артика, к примеру, привезла людей на нескольких автобусах.
А до этого была объявлена тревога среди военнослужащих, которые после войны охраняли правительственную дачу Никола Пашиняна, – всех вызвали на внеочередную службу. Результаты удовлетворили правящую группу: в конце дня у них было победное настроение, поскольку они сами не ожидали, что смогут привести на площадь столько людей», - отмечает издание.