Ե՛վ Վիտալի Բալասանյանը, և՛ Արցախի ազգանվեր հատվածը կանգնած են Հայրենիքի փրկության շարժման և Հայոց բանակի կողքին. Հայտարարություն
27/02/2021 16:29
Արցախի «Արդարություն» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել, որում նշված է, որ Վիտալի Բալասնյանը կանգնած է Հայրենիքի փրկության շարժման և Հայոց բանակի կողքին։
«Երբ, դեռևս 2018թվականին, Արցախի հերոս, գեներալ Վիտալի Բալասանյանը ահազանգում էր, որ Հայաստանում իշխանության են եկել ազգադավ ուժեր և անհրաժեշտ է պայքարել՝ բոլորը կարծես թերհավատությամբ էին նայում գեներալի խոսքերին: Սակայն ազգադավ ուժերը շատ լավ հասկանալով թե ինչի մասին է ահազանգում Վ. Բալասանյանը, փորձում էին ամեն կերպ մեկուսացնել նրան:
Պատահական չէ, որ այդ օրերին, անօրեն հեռացրին նրան Արցախի Հանրապետության ԱԽ քարտուղարի պաշտոնից: 2020 թվականի 44 օրյա պատերազմը ցավոք հաստատեցին գեներալի խոսքերը և մտահոգությունները: Այսօր ազգադավ Նիկոլ Փաշինյանը դեռևս իշխանության ղեկին է և բնական է, շարունակում է պայքարել առաջինն իր ազգադավ ծրագիրը բացահայտող հերոս գեներալի դեմ:
Երեկ ինչ որ լրատվականում տեղեկություն է տարածվել, թե իբր, Վ. Բալասանյանը նույնպես լծվել է ՀՀ ՊՆ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանին «հետ համոզելու» ազգակործան գործընթացին: Նույն կենտրոնի նույն ձեռագիրը: Սակայն շատ լավ ճանաչելով Վ. Բալասանյանին, կարող ենք փաստել, որ 90-ականներին հաղթանակ տարած գեներալը, որը 2016թվականի ապրիլին վերահաստատեց իր փառահեղ ռազմաքաղաքական գործիչ լինելու հանգամանքը՝ չէր կարող Օնիկ Գասպարյանին «հետ համոզելու» ազգակործան գործընթացին մասնակցել:
Իսկ, եթե նույնիկ հանդիպել է Գասպարյանի հետ, ապա միայն նրան զորակցելու և հայտնելու, որ և՛ ինքը, և՛ Արցախի ազգանվեր հատվածը կանգնած են Հայրենիքի փրկության շարժման և Հայոց բանակի կողքին», - նշված է հայտարարության մեջ։

И Виталий Баласанян, и патриотичная часть Арцаха стоят рядом с «Движением за спасение родины» и Армянской армией
27/02/2021 17:31
Арцахская партия «Справедливость» распространила заявление, в котором отмечается, что Виталий Баласанян поддерживает «Движение за спасение родины» и Армянскую армию.
«Когда еще в 2018 году герой Арцаха, генерал Виталий Баласанян заявил о том, что в Армении пришли к власти предательские силы и необходимо бороться, все, кажется, скептически отнеслись к словам генерала. Однако, предательские силы, прекрасно понимая, о чем предупреждает В.Баласанян, пытались всячески изолировать его.
Не случайно, что в те дни его незаконно отстранили от должности секретаря Совета безопасности Арцаха. 44-дневная война 2020 года, к сожалению, подтвердила слова и опасения генерала. Сегодня предатель Никол Пашинян все еще находиться у руля власти и, естественно, продолжает бороться против героя генерала, первым разоблачившим его предательскую программу.
Вчера в каком-то СМИ распространилась информация о том, что якобы В.Баласанян также впрягся в губительный для нации процесс "уговаривания" начальника Генштаба ВС Армении Оника Гаспаряна. Однако, хорошо зная Виталия Баласаняна, можем констатировать, что одержавший в 90-х победу генерал, который в апреле 2016 года снова подтвердил, что является славным военно-политическим деятелем, не мог участвовать в губительном процессе "уговаривания" Оника Гаспаряна.
А если даже и встречался с Оником Гаспаряном, то только для чтобы поддержать его и заявить, что и он, и патриотичная часть Арцаха стоят рядом с Движением за спасение родины и Армянской армией», - отмечается в заявлении.