Կատալոնիայում յոթ մարդ է բերման ենթարկվել ռեփերին աջակցելու ցույցի ժամանակ
Mossos d'Esquadra-ի կատալոնացի իրավապահներն ուրբաթ Բարսելոնայի Վալես-Օքսիդենտալ շրջանի Տերասա քաղաքում ձերբակալել են յոթ մարդու, այդ թվում՝ մեկ անչափահասի, ռեփեր Պաբլո Ասելի (Հասել) ձերբակալության դեմ բողոքի ցույցի ժամանակ, հայտնում է Periodico թերթը
Ըստ թերթի՝ ցույցին մասնակցել է մի քանի հարյուր երիտասարդ: Կատալոնիայի ոստիկանությունը սկսել է գործողություններ ձեռնարկել այն բանից հետո, երբ ցուցարարները քարեր, հրավառություն, ձվեր, տարաներ և այլ առարկաներ են նետել իրավապահ մարմինների աշխատակիցների վրա: Եվս մի քանի մարդ քաղաքի կենտրոնում հրդեհել է տարաները:
Իսպանիայում բողոքի ցույցերը սկսվել են փետրվարի 16-ին ռեփեր Պաբլո Ասելին (Հասել) ձերբակալելուց հետո, որը դատապարտվել է ինն ամսվա ազատազրկման միապետությանը վիրավորելու և սոցիալական ցանցերում ու երգերից մեկում արգելված ահաբեկչական կազմակերպություններին գովերգելու համար:

В Каталонии на акции в поддержку рэпера задержали семь человек
Каталонские правоохранители Mossos d'Esquadra задержали семь человек, включая одного несовершеннолетнего, в городе Терраса в районе Вальес-Оксиденталь провинции Барселона в пятницу во время акции протеста против ареста рэпера Пабло Аселя (Хаселя), сообщает газета Periodico
Как сообщает издание, в демонстрации приняли участие несколько сотен молодых людей. Полиция Каталонии начала принимать меры после того, как протестующие стали бросать камни, пиротехнику, яйца, банки и другие предметы в сотрудников правоохранительных органов. Еще несколько человек подожгли контейнеры в центре города.
Протесты в Испании начались 16 февраля после ареста рэпера Пабло Аселя (Хаселя), приговоренного к девяти месяцам тюрьмы за оскорбление монархии и восхваление запрещенных террористических организаций в социальных сетях и одной песне.