Արա Սաղաթելյանի գործն ուղղակի կարված է և դա ծիծաղելի է. Ալեքսանդր Իսկանդարյան (Տեսանյութ)
ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանի նկատմամբ հարուցված գործը քաղաքական բնույթ ունի, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Կովկաս» ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը:
«Սա ուղղակի կարված գործ է», - ասաց քաղաքագետը։
Նա նշեց թե դա, իհարկե, ապացուցել չի կարող, բայց թե ինչպես է այդ ձերբակալությունը տեղի ունեցել, ովքեր են ձերբակալվել, ինչ կոնտեքստում է այդ ամենը տեղի ունեցել, ծիծաղելի է։
«Ես չեմ կարող մտածել, որ դա պատահական է», - ասաց Իսկանդարյանը։
Ասուլիսին ներկա մեկ այլ քաղաքագետ Ալեքսանդր Մարկարովն էլ ասաց, որ այդ ձերբակալությունը քաղաքական բնույթ ունի՝ նշելով, թե հետպատերազմյան շրջանում ձերբակալվում են մարդիկ, ովքեր տարիներ շարունակ պայքարել են ադրբեջանական ագիտացիայի դեմ։

Дело Ара Сагателяна сшито белыми нитками и смехотворно – Александр Искандарян
Возбужденное против бывшего руководителя Аппарата Национального Собрания Ара Сагателяна уголовное дело имеет очень серьезную политическую компоненту, заявил сегодня на пресс-конференции политолог, директор института Кавказа Александр Искандарян.
«Это дело сшитое белыми нитками», - сказал политолог.
Александр Искандарян отметил, что, наверно, доказать он это не сможет, но то, как происходил этот арест, кто был арестован, в каком контексте все это происходило, просто смехотворно.
«Я не могу предположить, что это случайность», - сказал Александр Искандарян.
Политолог Александр Маркаров в свою очередь заявил, что этот арест имеет политический характер, отметив, что в послевоенный период задерживают людей, которые на протяжении лет боролись против азербайджанской агитации и пропаганды.