Ադմինիստրատիվ ռեսուրսի այսչափ օգտագործում ոչ մի իշխանության օրոք չի եղել. Գյումրիից մարդիկ բերման են ենթարկվում Նիկոլ Փաշինյանի հանրահավաքին
01/03/2021 16:39
Գյումրիից մարդիկ բերման են ենթարկվում Նիկոլ Փաշինյանի հանրահավաքին: Facebook-ում քաղաքագետ Գագիկ Համբարյանը գրել է, որ լուսանկարներն արվել են ժամը 15:05-ին:
«Ադմինիստրատիվ ռեսուրսի այսչափ օգտագործում ոչ մի իշխանության օրոք չի եղել... Այն, ինչ տեղի է ունենում Նիկոլի միտինգի մասսովկան ապահովելու ուղղությամբ, խայտառակության և անամոթության վառ օրինակ է... Ըստ Գյումրիում տարածվող լուրերի՝ մեծ քանակությամբ ոստիկաններ են տեղափոխվել Երևան՝ Նիկոլի միտինգին մասնակցելու նպատակով...», - նշել է նա:

Подобного использования административного ресурса не было ни при какой власти – людей подвергают приводу на митинг Никола Пашиняна
01/03/2021 17:50
Из Гюмри людей подвергают приводу на митинг Никола Пашиняна, сообщает политолог Гагик Амбарян. Он опубликовал на своей странице в Facebook фото, отметив, что снимки были сделаны в 15:05.
«Подобного использования административного ресурса не было в ни при какой власти… То, что происходит для обеспечения массовки митинга Никола Пашиняна, – яркий пример позора и бесстыдства… Согласно распространяемым в Гюмри слухам, в Ереван доставлено большое число полицейских для участия в митинге Никола…», - отметил политолог.