Մարտի մեկի հիմնական ոճրագործը Նիկոլ Փաշինյանն է. Սեյրան Օհանյան (Տեսանյութ)
Մարտի մեկի հիմնական ոճրագործը Նիկոլ Փաշինյանն է, այս մասին Բաղրամյան պողոտայում հրավիրված հանրահավաքի ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը։
«Մենք այսօր հավաքվել ենք բանակին սատարելու, բանակը մենք բոլորս ենք ու այսօր կանգնած ենք հայկական բանակի շարքում», - ասաց նա։
Օհանյանը նշեց, թե միայն Նիկոլ Փաշինյանն ու Թուրքիայի նախագահ Էրդողանն են ասել, որ Գլխավոր շտաբի արած հայտարարությունը հեղաշրջման փորձ է։
«Բանակը պետք է նայի ու ասի, թե ինչպես են մեր հողը մաս-մաս հանձնում, բանակը ճիշտ է արել ու բանակի հրամանատարությանը վարչապետն իրավունք չունի ո՛չ պաշտոնից ազատելու, ո՛չ էլ հետապնդելու», - ասաց նախկին նախարարը։

Сейран Оганян: Главный преступник 1 марта – Никол Пашинян
Главный преступник 1 марта – Никол Пашинян, об этом заявил сегодня экс-министр обороны Армении Сейран Оганян в ходе митинга «Движения за спасение родины» на проспекте Баграмяна.
«Мы собрались сегодня, чтобы поддержать армию. Армия – это мы все и сегодня мы стоим в рядах Армянской армии», - сказал он.
Сейран Оганян отметил, что только Никол Пашинян и президент Турции заявили о том, что озвученное Генштабом ВС Армении заявление – попытка переворота.
«Армия должна сказать, как сдают по частям нашу землю. Армии правильно поступила, и у премьер-министра нет права ни освобождать от должности, ни преследовать командование армии», - заявил бывший министр обороны.