Նիկոլը վերջնականապես կորցրեց փողոցը, այն փողոցը, որն իրեն բերել էր իշխանության. Իշխան Սաղաթելյան
«Հայրենիքի փրկության շարժման» համակարգող, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հանրահավաքից հասկացել է՝ Նիկոլ Փաշինյանն աջակցություն չունի։
«Դավաճանի հանրահավաքից առաջ արդեն ակնհայտ էր, որ այն, ըստ էության, բովանդակություն չի ունենալու, և Նիկոլն ասելիք չունի պարզապես: Նա իր առջև ուներ դրված ընդամենը մի խնդիր՝ ամեն գնով ստանալ պատկեր, մարդկանց քանակ՝ ցույց տալու համար, թե ունի ժողովրդական աջակցություն:
Բայց հերթական անգամ ձախողվեց, որովհետև 10 մարզպետարանը, մոտ այդքան նախարարությունները, գրպանային օլիգարխները (սրանք հատուկ ջանք են գործադրում դավաճանին աջակցելու համար և առանձին թեմա են), ՊԵԿ-ից մինչև Պետական վերահսկողական ծառայություն, դպրոցների, մանկապարտեզների տնօրեններ, կարճ ասած՝ պետական ամբողջ ռեսուրսը գործի դնելով, կարողացավ ապահովել այնքան մարդ, որքան Հայրենիքի փրկության շարժումը հավաքում է իր ընթացիկ հանրահավաքների ժամանակ:
Եվ չնայած բոլոր ճիգերին ու ջանքերին՝ կեղծ քարոզչությանը, ֆոտոշոփերին, անգամ՝ ժողովրդի վանկարկումների ու կոչերի՝ բարձրախոսների միջոցով արհեստական ապահովմանը, Նիկոլը ստացավ ընդամենը ժողովրդական աջակցության իմիտացիա և ոչ ավելի։ Նույնիսկ կոկորդիլոսի արդյունքները նրան չփրկեցին։
Ուստի սա Նիկոլի վերջին հանրահավաքն էր՝ կարապի երգը, Նիկոլը վերջնականապես կորցրեց փողոցը, այն փողոցը, որն իրեն բերել էր իշխանության։ Եվ այլևս ակնհայտ է ամեն ինչ. դավաճանն աջակցություն չունի: ՀՀ ում քաղաքական օրակարգն այլևս թելադրվում է Բաղրամյան պողոտայից, բայց ոչ թե պողոտայի հարակից խորհրդարանից, այլ պայքարի հրապարակից։
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, վաղը՝ 16։00-ին, սպասում ենք բոլորիդ Բաղրամյան պողոտայում կայանալիք հանրահավաքին», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Սաղաթելյանը։

Никол окончательно утратил народную поддержку – Ишхан Сагателян
Координатор оппозиционного «Движения за спасение родины», представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян после вчерашнего митинга премьер-министра понял, что Никол Пашинян не пользуется больше поддержкой народа.
«Уже до митинга предателя было ясно, что он, по сути, будет бессодержательным, и Николу просто нечего сказать. Он поставил перед собой только одну задачу – любой ценой получить картину, якобы пользуется народной поддержкой.
Но он в очередной раз потерпел фиаско, поскольку задействовав весь государственный ресурс – 10 областных муниципалитетов, примерно столько же министерств, карманных олигархов (они – отдельная тема и прилагают особые усилия для поддержки предателя), начиная с Комитета государственных доходов и заканчивая Государственной контрольной службой, директорами школ и детсадов – смог обеспечить присутствие стольких людей, сколько собирается во время своих текущих митингов «Движение за спасение родины».
И, несмотря на все усилия и старания, лжепропаганду и фотошопы, искусственное обеспечение по громкоговорителям призывов и скандирований, Никол получил всего лишь имитацию народной поддержки. Его не спасли даже крокодильи слезы.
Посему это был последний митинг Никола Пашиняна – лебединая песня. Никол окончательно утратил улицу, ту улицу, которая привела его к власти. Отныне все очевидно: предатель не пользуется поддержкой. В Армении политическая повестка диктуется с проспекта Баграмяна, но не из находящегося рядом с проспектом парламента, а с площади борьбы.
Дорогие соотечественники, завтра в 16:00 ждем всех на митинге, предусмотренном на проспекте Баграмяна», - написал Ишхан Сагателян на своей странице в Facebook.