Նիգերիայում չորս օր անց հաջողվել է փրկել հարյուրավոր առևանգված աշակերտուհիների
Նիգերիայում անցյալ շաբաթ առևանգված գրեթե 300 աշակերտուհի փրկվել է անհետացումից չորս օր անց: Այս մասին հայտնում է CNN-ը՝ հղում անելով տեղական իշխանություններին:
Աղջիկների վերադարձի մասին հայտարարել է շրջանային կառավարության ներկայացուցիչ Յուսուֆ Իդրիսը: Պաշտոնյան հստակ չի ասել, թե ինչպես են փրկել դպրոցական աղջիկներին և արդյոք պետք է վճարել փրկագինը, բայց նրանք բոլորն անվնաս վերադարձել են:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Նիգերիայում զինյալները գիշերը հարձակվել էին քոլեջի վրա և հարյուրավոր պատանդներ վերցրել: Մեկ մարդ սպանվել էր: Մի քանիսին հաջողվել էր փախչել:

В Нигерии спасли сотни похищенных школьниц спустя четыре дня
В Нигерии почти 300 школьниц, похищенных на прошлой неделе, спасли через четыре дня после исчезновения. Об этом со ссылкой на местные власти сообщает CNN во вторник, 2 марта.
О возвращении девочек заявил представитель регионального правительства Юсуф Идрис. Чиновник не рассказал, как именно удалось вызволить школьниц и пришлось ли заплатить выкуп, но все они вернулись невредимыми.
Напомним, что ранее в Нигерии боевики ночью напали на колледж и захватили сотни заложников. Один человек был убит. Нескольким удалось сбежать.