Կա՛մ պետք է ներողություն խնդրեք, կա՛մ հրաժարական տաք. Մարուքյանը՝ Միրզոյանին (Տեսանյութ)
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը խորհրադարանում բարձրացրեց ԱԺ չկայացած խորհրդի նիստի հարցը:
Նա ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին ասաց, որ պարտավոր էր անաչառ լինել:
«Եթե որոշում կար, որ խորհրդի նիստը պետք է բոյկոտվեր, չկայանար, ապա նվազագույնը պետք է ներկայանայիք, բացեիք նիստն ու որպես ԱԺ նախագահ մեզ իրազեկեիք: Բայց Ձեր պարտականությունները չեք կատարում, պարո՛ն Միրզոյան: Չեմ տեսնում Ձեր դերակատարումը երկրում ստեղծված ճգնաժամի լուծման համատեքստում, ի՞նչ դերակատարում ունեք ճգնաժամից դուրս գալու հարցում: Օրակարգից դուրս հարց են տալիս, բարկանում եք: Բա երրորդ պաշտոնյան եք՝ հարց են տալիս: Կա՛մ պետք է ներողություն խնդրեք ԱԺ 1/5-րդից, որ արհամարհել եք, կա՛մ էլ եթե ոչ՝ պետք է հրաժարական տաք», - ասաց Մարուքյանը:
Մարուքյանի խոսքով՝ Միրզոյանն իր առաքելությունը չի իրականացնում:
«Ակնկալել, որ դա իմ պարտականությունն է, կարծում եմ, մի փոքր չափազանցություն է: ԱԺ նախագահը կարող է նաև, օրինակ, քաղաքական նկատառումներից ելնելով, կամ ինքնազգացողության պատճառով չգալ նիստին», - արձագանքեց Միրզոյանը:

Вы должны либо извиниться, либо подать в отставку – Эдмон Марукян
Руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян заявил сегодня в парламенте о неприемлемости провала заседания Совета Национального Собрания.
Он напомнил спикеру парламента Арарату Мирзояну о его обязанности проявлять беспристрастность.
«Если было принято решение бойкотировать заседание, вы как минимум должны были явиться, открыть заседание и как спикер парламента сообщить нам об этом. Но вы не выполняете ваши обязанности, господин Мирзоян. Я не вижу вашей роли в контексте разрешения создавшейся в стране ситуации. Какую роль вы играете в вопросе выхода из кризиса? Когда вам задают вопрос вне повестки, вы сердитесь. Но ведь вы второе должностное лицо. Либо вы должны извиниться перед 1/5 депутатов за то, что проигнорировали их, либо подать в отставку», - сказал Эдмон Марукян.
По словам Эдмона Марукяна, Арарат Мирзоян не выполняет свою миссию.
«Считаю, что это преувеличение. Председатель парламента может не приходить на заседание, к примеру, исходя из политических соображений или из-за плохого самочувствия», - ответил Арарат Мирзоян.