Էդմոն Մարուքյանն ամաչում է Նիկոլ Փաշինյանի փոխարեն
Ես ամաչում եմ իմ նախկին ընդդիմադիր գործընկեր Նիկոլ Փաշինյանի փոխարեն, լրագրողների հետ զրուցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Հասել է նրան, որ վարչական ռեսուրսով, ավտոբուսներով մարդ է ապահովում Հանրապետության հրապարակում: Դա ամոթալի է», - ասաց նա:
Անդրադառնալով ընտրություններին ՝ Մարուքյանը նկատեց, որ վարչական ռեսուրս կիրառող իշխանությունը «շատ սիրուն» կարող է պարտվել:
«Իրենք ավտոբուսով կբերեն, մարդիկ էլ ուրիշին կընտրեն, մեզ կընտրեն», - ասաց ԼՀԿ պատգամավորը:
Նրա խոսքով՝ վարչական ռեսուրսը փոքր բան է:
«Պատկերացրեք՝ սարսափելի վարչական ռեսուրսի դեպքում 21 հազար մարդ են բերել հրապարակ: Էս իշխանությունն էնքան ապաշնորհ ա, որ չի կարողանում վարչական ռեսուրսն արդյունավետ օգտագործել», - նկատեց պատգամավորը:
Նա խոսեց նաև Փաշինյանին իշխանությունից հեռացնելու տարբերակների մասին՝ բացառելով, որ իրենց՝ փողոց դուրս գալով՝ վարչապետը հրաժարական կտա:

“He started using administrative resources, ensures people in Republic Square with buses. It is a shame,” he said.
Referring to elections Marukyan noted that the authorities using administrative resources may lose “very beautifully.”
“They will bring with buses, people will elect others, us,” the deputy said.
He stressed administrative recourse is a small thing.
“Imagine having awesome administrative resource they brought 21 thousand people to the square. These authorities are so incompetent that they cannot use the administrative resource effectively,” the deputy said.
As to the ways to remove Pashinyan from power, Marukyan said by taking to streets they will not succeed it.