Փաշինյանը հեռանալու նշաններ ցույց չի տալիս. Տիգրան Աբրահամյան
«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը Հանրապետության հրապարակի հանրահավաքին վերաբերող մի շարք հարցեր է բարձրացրել:
«Արդյո՞ք Նիկոլ Փաշինյանը տեղյակ չի կամ չէր հանձնարարել վարչական ռեսուրսների ողջ հնարավորություններն օգտագործելով 15-20 հզ մարդու ներկայությունը Հանրապետության հրապարակում ապահովելու համար։ Արդյո՞ք Փաշինյանը տեղյակ է, որ «մասովկան» ապահովվել է մեծ ճիգերի գնով՝ նույնիսկ տարբեր պաշտոնյաների ծառայողական մեքենաները որպես հավաքի վայր մարդկանց տեղափոխելու միջոց օգտագործելով։ Արդյո՞ք Փաշինյանը չգիտի կամ չի հիշում, թե քաղաքական ինչպիսի իրավիճակում է իշխանությունը ստիպված դիմում նման քայլերի։ Կարծում եմ՝ գիտի: Գիտի, բայց գնում է նման քայլերի, որովհետև այլ ճանապարհ այլևս չի մնացել», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է նա:
Աբրահամյանի խոսքով՝ քաղական պարտիան ավարտվել է, բայց Փաշինյանը հեռանալու նշաններ ցույց չի տալիս՝ դրանով խաղը տեղափոխում ոչ քաղաքական հարթություն։ Ոչ քաղաքական քայլերով իշխանություն պահելը, ըստ փորձագետի, կարող է միայն կարճաժամկետ բնույթ կրել:
«Փաշինյանը կամ արագ կվերադառնա քաղաքական դաշտ՝ համապատասխան եզրահանգմամբ, կամ երկիրը վերջնականապես կկորցնենք», - գրել է նա:

Политическая партия завершилась, но Пашинян не собирается уходить – Тигран Абрамян
Руководитель аналитического центра «Энакет», бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян обратился ко вчерашнему митингу на площади Республики, озвучив несколько вопросов.
«Разве Никол Пашинян не в курсе или не поручал обеспечить присутствие 15-20 тысяч человек на площади Республики с использованием всех возможностей административного ресурса?
В курсе ли Пашинян, что «массовка» была обеспечена ценой больших усилий, даже с использованием служебных автомобилей различных чиновников в качестве средства транспортировки людей к месту митинга?
Разве Пашинян не знает или не помнит, в какой политической ситуации власть вынужденно прибегает к подобным шагам? Думаю, знает. Знает, но идет на это, потому что другого пути больше не осталось!» - написал Тигран Абрамян.
По словам Тиграна Абрамяна, политическая партия завершилась, но Пашинян не собирается уходить, тем самым переводя игру в не политическую плоскость.
«Удержание власти неполитическими шагами может носить лишь краткосрочный характер. Пашинян либо быстро вернется на политическое поле – с соответствующим выводом, либо мы окончательно потеряем страну», - отметил он.