Թուրքիան քննարկում է Ռուսաստանից C-400-ի երկրորդ խմբաքանակի ձեռքբերման հնարավորությունը
Թուրքիայի պաշտպանական արդյունաբերության դեպարտամենտի ղեկավար Իսմայիլ Դեմիրը հայտարարել է, որ Անկարան շարունակում է դիտարկել Ռուսաստանից C-400 զենիթահրթիռային համակարգերի երկրորդ խմբաքանակի ձեռքբերման հնարավորությունը: Այս մասին հայտնել է NTV հեռուստաալիքը:
Ըստ նրա՝ Թուրքիան չի զգացել հանրապետության նկատմամբ ԱՄՆ պատժամիջոցների ուղղակի ազդեցությունը՝ Ռուսաստանից այդ հրթիռային համակարգերը ձեռք բերելու պատճառով:
«Տեսնենք, թե ինչպես կգործի CAATSA-ն («Պատժամիջոցների միջոցով Ամերիկայի հակառակորդներին հակազդելու մասին») օրենքը, բայց այս պահին հստակ հետևանքներ չկան, մենք կսպասենք», - ասել է Դեմիրը:

Турция рассматривает возможность приобретения у России второго полка С-400
Глава Управления оборонной промышленности Турции Исмаил Демир заявил, что Анкара продолжает рассматривать возможность приобретения у России второго полка зенитных ракетных систем (ЗРС) С-400. Об этом сообщил телеканал NTV.
По его словам, Турция не ощутила прямого эффекта от санкций США, введенных в отношении республики из-за приобретения у России ее ракетных систем.
«Посмотрим, как будет действовать CAATSA (закон «О противодействии противникам Америки посредством санкций»), но на данный момент каких-либо четких последствий нет, мы подождем», — сказал Демир.