Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1 դեպք
Մարտի 2-ին Արցախում կատարվել  է 55 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք:Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 4 վարակակիր, իսկ  թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականին  կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է  3323 քաղաքացու հետազոտություն, որից 507-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2391  դեպք: Կատարվել է 20 771 թեստավորում:

В Арцах 2 марта проведено 55 тестов на коронавирус, в республике выявлен один новый случай заражения коронавирусом.
В данный момент стационарное лечение проходят 4 человека с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 3323 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 507 гражданин зарегистрирован положительный результат.
В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2391. В Арцахе проведено 20 771 теста.