Հրաման իջեցողներն ու կատարողները չեն էլ պատկերացնում, թե ինչ պայթյունի կբերի Գասպարյանի ձերբակալությունը. Աբրահամյան
03/03/2021 14:56
Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի նկատմամբ քրեական գործ հարուցելու մասին թեման մի քանի օր է շրջանառվում է, ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը՝ նշելով, որ մի մասը թեման առաջ են քաշում որպես ենթադրություն կամ օբյեկտիվ վերլուծության արդյունք, մի մասը՝ որպես ներքին տեղեկատվություն։
«Սրա հետ կապված մի բան ասեմ․ նման ցանկություն ունեցողները, հրաման իջեցողներն ու կատարողները չեն էլ պատկերացնում, թե ինչ պայթյունի կբերի Գասպարյանի ձերբակալությունը։ Դա, ի դեպ, կարագացնի նաև քաղաքական գործընթացները՝ բերելով անխուսափելի իրադարձությունների։ Ինչ ասեմ՝ փորձեք», - գրել է փորձագետը։

Спустившие приказ и исполнители даже не представляют, к какому взрыву приведет задержание Гаспаряна – Тигран Абрамян
03/03/2021 15:22
Тема возбуждения уголовного дела в отношении начальника Генштаба Вооруженных сил Оника Гаспаряна муссируется уже несколько дней, написал руководитель аналитического центра «Энакет», бывший советник президента Арцаха Тигран Абрамян на своей странице в Facebook.
Он отметил, что некоторая часть продвигает эту тему как предположение или результат объективного анализа, другая часть – как внутреннюю информацию.
«В связи с этим хочу сказать: имеющие такое желание, спустившие приказ и исполнители даже не представляют, к какому взрыву приведет задержание Гаспаряна. Это, кстати, ускорит также политические процессы, приведя к неизбежным событиям. Что сказать: попробуйте», - написал эксперт.