Հարավային Սուդանում ինքնաթիռի կործանման հետևանքով 10 մարդ է մահացել
Հարավային Սուդանի Ջոնգլեյ նահանգի ղեկավարը հաստատել է տասը մարդու մահը՝ փոքր առևտրային օդանավի կործանման հետևանքով, հայտնում է «Anadolu»-ն:
Նահանգապետ Դենայ Ջոկ Չագորը հայտնել է, որ «South Supreme Airlines»-ի ինքնաթիռը վթարի է ենթարկվել երեքշաբթի՝ տեղական ժամանակով 17:00-ին, Պիերիի օդանավակայանի մոտակայքում՝ Հարավային Սուդանի մայրաքաղաք Ջուբու թռչելուց անմիջապես հետո:
Նրա խոսքով՝ վթարի հետևանքով մահացել են երկու օդաչուներն ու ութ ուղևորները:
«Մենք աղոթում ենք նրանց ընտանիքների և հարազատների հետ միասին: Իմ անունից և Ջոնգլեյ նահանգի ժողովրդի և ամբողջ ազգի անունից ցավակցում եմ տուժած ընտանիքներին և ընկերներին այս վշտի ժամին», - գործակալությունը մեջբերում է նահանգապետի խոսքերը:

В Южном Судане при крушении небольшого самолета погибли десять человек
Губернатор южносуданского штата Джонглей подтвердил гибель десяти человек в результате крушения небольшого коммерческого самолета, сообщает агентство Anadolu.
Губернатор Денай Джок Чагор заявил, что самолет авиакомпании South Supreme Airlines упал во вторник примерно в 17.00 по местному времени близ аэродрома в Пиери (Pieri) вскоре после вылета в столицу Южного Судана Джубу. По его словам, в результате крушения скончались двое пилотов и восемь пассажиров.
«Мы молимся вместе с их семьями и близкими. От себя лично и от имени народа штата Джонглей и всей нации я выражаю соболезнования пострадавшим семьям и друзьям в эти часы горя», - цитирует агентство заявление губернатора.