Մեծ Բրիտանիայում մոտ 21 միլիոն մարդ ստացել է COVID-19 պատվաստանյութի առաջին չափաբաժինը
Մեծ Բրիտանիայում 20,7 միլիոն մարդ ստացել է կորոնավիրուսի պատվաստանյութի առաջին չափաբաժինը. վերջին օրվա ընթացքում պատվաստվել է մոտ 225 հազար քաղաքացի: Այս մասին հայտարարել է «Sky News» հեռուստաալիքը:
Նշվում է, որ Միացյալ Թագավորությունում ավելի քան 895 հազար մարդ արդեն ստացել է դեղամիջոցի երկրորդ չափաբաժինը, ինչը 51 հազարով ավելի է նախորդ օրվա համեմատ:
Մեծ Բրիտանիայի կառավարության մարտի 3-ի տվյալներով՝ կորոնավիրուսի համավարակի սկզբից ի վեր թագավորությունում հայտնաբերվել է հիվանդության ընդհանուր առմամբ 4 194 785 դեպք, որից 123 783-ը՝ մահվան ելքով:

В Великобритании почти 21 млн человек привились первой дозой вакцины от COVID-19
В Великобритании 20,7 млн человек получили первую дозу вакцины от коронавирусной инфекции, за последние сутки привились почти 225 тыс. граждан. Об этом сообщил телеканал Sky News.
Отмечается, что вторую дозу препарата в Соединенном королевстве получили уже более 895 тыс. человек, что на 51 тыс. больше по сравнению с предыдущим днем.
Согласно данным британского правительства на 3 марта, в королевстве с начала эпидемии коронавируса в общей сложности выявлено 4 194 785 случаев заболевания, из них 123 783 — с летальным исходом.