ԱՄՆ Պետդեպը ուշադիր հետևում է Հայաստանում քաղաքական լարվածությանը և կոչ է անում խուսափել բռնությունից
04/03/2021 11:32
ԱՄՆ Պետքարտուղարությունն ուշադիր հետևում է Հայաստանում շարունակվող քաղաքական լարվածությանը, այս մասին ասված է ԱՄՆ Պետքարտուղարության մամուլի քարտուղար Նեդ Փրայսի տեսաուղերձում, որը հրապարակվել է Twitter-ի նրա էջում:
«Մենք ուշադիր հետևում ենք Հայաստանում շարունակվող քաղաքական լարվածությանը: Բոլոր կողմերին հորդորում ենք զսպվածություն ցուցաբերել և խուսափել սրացումներից կամ բռնի գործողություններից: Մենք Հայաստանի ղեկավարությանը կոչ ենք անում լուծել իրենց տարաձայնությունները խաղաղ ճանապարհով և հարգել օրենքի գերակայությունն ու ժողովրդավարական գործընթացները», - հայտարարել է Փրայսը:

США внимательно следят за политической напряженностью в Армении и призывают избегать насилия – Госдеп
04/03/2021 11:36
В Госдепартаменте США внимательно следят за сохраняющейся политической напряженностью в Армении. Об этом говорится в видеообращении пресс-секретаря Государственного департамента США Неда Прайса, опубликованном на его странице в Twitter.
«Мы внимательно следим за сохраняющейся политической напряженностью в Армении. Настоятельно призываем все стороны проявлять сдержанность и избегать любых эскалационных или насильственных действий. Мы призываем руководство Армении разрешить свои разногласия мирным путем и уважать верховенство закона и демократические процессы», - заявил Прайс.