Եթե ինձ կալանավորեն, հազարավոր մարդիկ կան, որ կշարունակեն պայքարը. Վազգեն Մանուկյան
Համաժողովրդական կոչ է, որ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հեռանա։ Ես ժողովրդի այդ պահանջն իրականացնողներից մեկն եմ և ցանկացած վիճակում կշարունակեմ հետապնդել ժողովրդի այդ ցանկությունը, Քննչական կոմիտեի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը։
«Եթե ինձ կալանավորեն, հազարավոր մարդիկ կան, որ կշարունակեն այդ պայքարը, որովհետև դա իմ քմահաճույքը չի։ Այս պայքարն իսկապես համաժողովրդական փրկության միակ ելքն է՝ ազատվել այս վարչապետից, կառուցել նոր, դեմոկրատական, ազգային պետություն։ Դա ժողովրդի ցանկությունն է, և ժողովուրդն իր ցանկությունը կկատարարի անկախ նրանից՝ ես կալանավորված եմ, թե ոչ», - ասաց Վազգեն Մանուկյանը։
Նշենք, որ վերջինս հրավիրվել է ՔԿ՝ հարցաքննության։ Վազգեն Մանուկյանի արած հայտարարությունների կապակցությամբ ՀՀ ոստիկանությունում հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 301-րդ հոդվածի հատկանիշներով (Իշխանությունը զավթելուն, տարածքային ամբողջականությունը խախտելուն կամ սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն ուղղված հրապարակային կոչերը)։
Գործն ուղարկվել էր ՀՀ քննչական կոմիտե՝ վարույթ ընդունելու և նախաքննություն կատարելու նպատակով:
Լրագրողների հետ զրույցում նա ասել է, որ չի ընդունում իրեն առաջադրած միեղադրանքը՝ նշելով նաև, որ դա քաղաքական հետապնդում է։

В случае моего ареста есть тысячи людей, которые продолжат эту борьбу – Вазген Манукян
«Уход Никола Пашиняна – это всенародный призыв. Я один из тех, кто осуществляет это требование народа и продолжу выполнять желание народа в любой ситуации», - заявил сегодня кандидат оппозиции на пост премьер-министра Вазген Манукян журналистам перед Следственным комитетом Армении.
«Если меня арестуют, то есть тысячи людей, которые продолжат эту борьбу, поскольку это не мой каприз. Эта борьба действительно единственный выход для всенародного спасения – избавиться от этого премьер-министра, построить новое, демократическое, национальное государство. Это желание народа и народ реализует свое желание независимо от того арестован я или нет», - сказал Вазген Манукян.
Отметим, что Вазген Манукян сегодня вызван на допрос в Следственный комитет Армении. Полиция Армении возбудила уголовное дело в связи с заявлениями Вазгена Манукяна на митинге 20 февраля по признакам статьи 301 Уголовного кодекса Армении (Публичные призывы к насильственному захвату государственной власти, насильственному изменению конституционного строя). Дело направлено в Следственный комитет для принятия к производству и начала предварительного следствия.
В беседе с журналистами Вазген Манукян заявил, что не принимает предъявленное ему обвинение, отметив также, что это политическое преследование.