Միանում եմ Գլխավոր շտաբի հայտարարությանը և իմ զորակցությունն եմ հայտնում Օնիկ Գասպարյանին. Վայոց ձորի մարզպետի տեղակալ
04/03/2021 12:17
Վայոց ձորի մարզպետի տեղակալ, պահեստազորի գնդապետ Արայիկ Մուրադյանը (Մախնո) հայտարարություն է տարածել՝ անդրադառնալով երկրում ստեղծված իրավիճակին: Նա հայտարարել է, որ զորակցություն է հայտնում ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանին։
«Այսօր մեր հայրենիքի առջև լուրջ մարտահրավերներ են ծառացած, և ազգովի համախմբվելու, սխալները գիտակցելու, առկա խնդիրները լուծելու և առաջ շարժվելու փոխարեն, մեր երկրի իշխանությունները զբաղված են ջրբաժաններ կառուցելով՝ այս օրհասական պահին «իմ և քո»-ի մեթոդաբանությամբ ժողովրդին պառակտելով։
Ես՝ որպես բանակի ձևավորման ակունքներում կանգնած զինվորական, ողջ կյանքս նվիրել եմ հայրենիքիս պաշտպանության և հզորացման գործին՝ նախ որպես ազատամարտիկ, այնուհետև ՀՀ Զինված ուժերի սպա՝ հպարտորեն կրելով այդ պատվավոր կոչումը։
Մասնակից լինելով պետականաշինության գործին, անընդունելի համարելով երկրում ստեղծված իրավիճակը՝ հրաժարվում եմ Վայոց ձորի մարզպետի տեղակալ-աշխարհազորային զորամիավորման ղեկավարի (հրամանատարի) պաշտոնից և որպես արժանապատիվ սպա՝ հայտարարում եմ, որ միանում եմ ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի հայտարարությանը և իմ զորակցությունն եմ հայտնում ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանին։
Իմ զինակից ընկերներին, Հայոց բանակի զինծառայողներին հորդորում եմ ամուր պահել մեր հայրենի սահմանները, չկորցնել զգոնությունը և ամենայն պատասխանատվությամբ կատարել իրենց գործը», - նշված է հայտարարության մեջ:

Присоединяюсь к заявлению Генштаба ВС и поддерживаю Оника Гаспаряна – заместитель губернатора Вайоз Дзора
04/03/2021 16:01
Заместитель губернатора Вайоцдзорской области Армении, полковник в отставке Араик Мурадян (Махно) заявил о своей отставке и присоединении к заявлению Генштаба ВС Армении с требованием отставки премьер-министра республики Никола Пашиняна.
«Власти Армении заняты расколом общества в условиях необходимости решения вызовов и угроз, вставших перед страной, жизненно важных задач и формирования единства. Этот путь недостоин нашего народа.
Я, как стоящих у истоков формирования армии военный, посвятил всю свою жизнь делу защиты и укрепления родины, сначала как азатамартик, а затем как офицер Вооруженных сил Армении, гордо неся это почетное звание.
Исходя из сложившейся ситуации, выражаю свое несогласие с происходящим и заявляю о своем уходе с должности заместителя губернатора Вайоцдзорской области – руководителя войскового соединения ополчения, присоединяюсь к заявлению Генштаба ВС и выражаю свою поддержку начальнику ГШ ВС, генерал-полковнику Онику Гаспаряну
Призываю своих соратников, военнослужащих Армянской армии крепко стоять на защите наши границы, не терять бдительность и со всей ответственностью выполнять свое дело», -  отмечается в заявлении.