Թուրքիայում ուղղաթիռ է կործանվել, զոհվել է գեներալ
Նշվում է, որ զոհերի թվում է ցամաքային զորքերի 8-րդ կորպուսի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Օսման Էրբաշը: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն արդեն ցավակցություն է հայտնել մահացած գեներալի հարազատներին:
Նաև երկրի ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը հայտարարել է, որ ռազմական ուղղաթիռի կործանումը պայմանավորված է վատ եղանակային պայմաններով:
«Ըստ նախնական տվյալների և ականատեսների վկայությունների, ուղղաթիռի կործանումը տեղի է ունեցել եղանակի կտրուկ վատթարացման պատճառով», - ասել է նա՝ հավելելով, որ այս փաստի առթիվ քննություն է սկսվել:

В Турции при крушении вертолета погиб генерал
Указано, что среди погибших – командир 8-го корпуса Сухопутных войск генерал-лейтенант Осман Ербаш. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган уже выразил соболезнования родственникам погибшего генерала.
Также министр национальной обороны страны Хулуси Акар заявил, что крушение военного вертолета произошло из-за плохой погоды.
«По предварительным данным и показаниям очевидцев, крушение вертолета произошло из-за внезапно ухудшившейся погоды», – сказал он и добавил, что по данному факту будет начато расследование.