Գերմանիայում համավարակային ռեժիմը երկարաձգվել է մինչև հուլիս
Գերմանիայի իշխանությունները մինչև հունիսի 30-ը երկարաձգել են համավարակային ռեժիմը, որը սահմանվել էր ազգային մակարդակով՝ կորոնավիրուսի հետ կապված: Խորհրդարանի նիստը հեռարձակվել է Բունդեսթագի կայքում:
Այսպիսով, համապատասխան որոշմանը կողմ է քվեարկել 368 պատգամավոր, դեմ՝ 293-ը:
Համավարակային ռեժիմը թույլ է տալիս Գերմանիայի կառավարությանը երկարաձգել երկրում առկա գործողությունները կամ նոր սահմանափակումներ մտցնել առանց խորհրդարանի և դաշնային նահանգների պալատի հատուկ թույլտվության:
Ըստ վերջին տվյալների, Գերմանիայում COVID-19-ի գրեթե 2.5 միլիոն դեպք է գրանցվել, որից 2.3 միլիոնն ավարտվել է ապաքինումով, իսկ 71.8 հազարը՝ մահվան ելքով:

В Германии до июля продлили режим эпидемии
Власти Германии до 30 июня продлили режим эпидемии, введенный на национальном уровне в связи с коронавирусом. Заседание парламента в четверг, 4 марта, транслировалось на сайте Бундестага.
Так, за соответствующее решение проголосовали 368 депутатов, против - 293.
Режим эпидемии позволяет германскому правительству продлевать действующие или вводить новые ограничения в стране без специального разрешения парламента и палаты федеральных земель.
По последним данным, в Германии зафиксировано почти 2,5 миллиона случаев COVID-19, из них 2,3 миллиона завершились выздоровлением и 71,8 тысячи - смертью.