Իմքայլականներն իրենց պահվածքով ցույց տվեցին, որ դատական համակարգը լավ է աշխատում․ Մարուքյան
Եթե գործադիր իշխանությունը կամ քաղաքական մեծամասնությունը քննադատում է դատական իշխանությանը, ուրեմն՝ դատական իշխանությունը լավ է աշխատել, խորհրդարանական ճեպազրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
Նա ընդգծեց, որ դա ամբողջ աշխարհում տարածված հետաքրքիր ինդիկատոր է:
Պատգամավորի խոսքով՝ իմքայլականներն իրենց պահվածքով ուղերձ տվեցին միջազգային կառույցներին, որ այդ դատական իշխանությունը լավ է աշխատում:
«Երբ ուզում էին, որ Ռուբեն Վարդազարյանը լինի ԲԴԽ նախագահ, երևի մտածում էին, որ այդ մարդը պետք է իրենց հրահանգները կատարի, և այստեղ անազնիվ մոտեցում կա», - նշեց Մարուքյանը՝ հարց հնչեցնելով՝ ուզո՞ւմ ենք ունենալ անկախ դատական իշխանություն, թե՞ ուզում ենք ունենալ կամակատար դատական իշխանություն, որից գոհ կլինի հենց իշխանությունը։

Фракция «Мой шаг» своим поведением показала, что судебная система хорошо работает – Эдмон Марукян
Если правительство или политическое большинство критикуют судебную власть, значит, судебная власть работает хорошо, заявил сегодня на брифинге руководитель парламентской фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
Он подчеркнул, что это распространенный  во всем мире интересный индикатор.
По словам Эдмона Марукяна, фракция «Мой шаг» своим поведением дала понять международным структурам, что эта система хорошо работает.
«Когда они хотели, чтобы Рубен Вардазарян стал председателем Высшего судебного совета, наверное, думали, что этот человек должен выполнять их указания. В этом есть несправедливый подход», - сказал Эдмон Марукян, добавив:
«Вопрос в том, мы хотим иметь справедливую судебную систему или мы хотим прислуживающую судебную систему, которой будет довольна именно власть».