Լեռնային Ղարաբաղում անհետ կորածների հարցով ռուս խաղաղապահների մարդասիրական արձագանքման կենտրոն է դիմել մոտ 2500 մարդ (Տեսանյութ)
05/03/2021 11:55
ՌԴ Խաղաղապահ զորախմբի մարդասիրական արձագանքման կենտրոնում գործող քաղաքացիների ընդունման կետում այնտեղ կազմակերպվել է «թեժ գիծ» Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության անհետ կորած մասնակիցների մասին տեղեկատվություն հավաքելու համար:
Որոնումներին մասնակցում են կենտրոնի ռուս զինծառայողները` Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի, ադրբեջանական և հայկական կողմերի ներկայացուցիչների հետ համատեղ: Բոլոր հարցումները գրանցվում և մուտքագրվում են տվյալների բազայում, այնուհետև փոխանցվում որոնման համատեղ խմբերին:
Մոտ 2.5 հազար մարդ դիմել է ընդունարան` օգնություն ստանալու համար, նրանցից 600-ը զանգահարել է «թեժ գիծ»:

Около 2,5 тыс. человек обратились за помощью в пункт приема граждан российского миротворческого контингента в Нагорном Карабахе (Видео)
05/03/2021 10:15
В Центре гуманитарного реагирования российского миротворческого контингента (РМК) продолжает работу пункт приема граждан, где организована «горячая линия» по сбору сведений об участниках конфликта в Нагорном Карабахе, пропавших без вести.
Их поиск осуществляется российским военнослужащими РМК во взаимодействии с представителями Международного Комитета Красного Креста, азербайджанской и армянской сторон. Все обращения фиксируются, заносятся в базу данных и передаются в совместные поисковые группы.
Всего за помощью в пункт приема граждан обратились около 2,5 тыс. человек, в том числе 600 – по телефону «горячей линии».