Վահագն Թևոսյանը նշանակովի պաշտոնի է նշանակվել առանց պատգամավորի մանդատը վայր դնելու. Արսեն Բաբայան
«Նա նշանակովի պաշտոնի է նշանակվել առանց պատգամավորի մանդատը վայր դնելու... Հատուկ ընդգծում եմ նորից, որ ոչ թե ընտրվել է ընտրովի պաշտոնում, այլ՝ նշանակվել է նշանակովի պաշտոնում», - ֆեյսբուքի իր էջում գրել է «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը։
Նա հիշեցնում է, որ Սահմանադրության 95-րդ հովածի համաձայն պատգամավորը չի կարող զբաղեցնել իր կարգավիճակով չպայմանավորված պաշտոն պետական կամ տեղական ինքնակառավարման այլ մարմիններում, որևէ պաշտոն` առևտրային կազմակերպություններում, զբաղվել ձեռնարկատիրական գործունեությամբ, կատարել վճարովի այլ աշխատանք, բացի գիտական, կրթական և ստեղծագործական աշխատանքից:
«Տեսնես հայտնի դասալիքը, էն, որ ըստ մեղադրանքի ընկերոջ ամուսնության և երեխաների ծննդականներն էր գողացել, որ կեղծի ու բանակից փախնի, իսկ բռնվելուց՝ սեփական մոր վրա ցուցմունք էր տվել, բան չունի՞ ասելու: Օրինակ՝ չի՞ տեսնում իշխանության յուրացում հանցանքը, որի մասին նախկինում սուտ մատնությամբ հաղորդումներ էր ներկայացնում դատախազին», - նշել է Բաբայանը։

Ваагн Тевосян назначен на назначаемую должность без сложения депутатского мандата – Арсен Бабаян
«Он назначен на назначаемую должность без сложения депутатского мандата... Еще раз подчеркиваю, что он не избран на выборную должность, а назначен на назначаемую должность», - написал на своей странице в Facebook член партии «Родина» Арсен Бабаян.
Арсен Бабаян напоминает о том, что согласно статье 95 Конституции, депутат не может занимать не обусловленной своим статусом должности в других государственных органах или органах местного самоуправления, какой-либо должности в коммерческих организациях, заниматься предпринимательской деятельностью, выполнять иную оплачиваемую работу, кроме научной, образовательной и творческой работы.
«Интересно, известному дезертиру, тому, что, согласно обвинению украл у друга свидетельства о заключении брака и рождении детей, чтобы с помощью фальсификации сбежать от службы в армии, а при поимке дал показания против собственной матери, нечего сказать? Например, не видит ли он преступления узурпации власти, о чем ранее представлял прокурору ложные доносы?» - отметил Арсен Бабаян.