Օնիկ Գասպարյանը Նիկոլ Փաշինյանի խելքի բանը չի. Արա Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
Ես աջակցում եմ ցանկացած շարժման, որը միտված է այս ապիկար իշխանությունների հեռացմանը, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը։
«Թե ինչով կաջակցեմ, հիմա չեմ ասի, բայց որ շատ արդյունավետ կաջակցեմ՝ վստահ եղեք», - ասաց Սաղաթելյանը։
Անդրադառանալով բանակի՝ մասնավորապես ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանի շուրջ տեղի ունեցող իրադարձություններին, Արա Սաղաթելյանն ասաց.
«Օնիկ Գասպարյանը Նիկոլ Փաշինյանի խելքի բանը չի։ Իրավական դաշտի կարգավորումները ցուցիչներ են նրա վերաբերյալ, որ Օնիկ Գասպարյանը պետք է պաշտոնավարի մինչև իր ժամկետի ավարտը, եթե չունի պաշտոնից հրաժարվելու անձնական պատճառ», - ասաց Արա Սաղաթելյանը։

Ара Сагателян: Оник Гаспарян – не Пашиняна ума дело
Я поддерживаю любое движение, которое направлено на устранение этой бездарной власти, заявил сегодня в беседе с корреспондентом Aysor.am бывший руководитель Аппарата Национального Собрания Ара Сагателян.
«Я не скажу сейчас, каким образом буду поддерживать, но будьте уверены, что поддержка будет очень эффективной», - сказал Ара Сагателян.
Касаясь событий, происходящих вокруг армии и в частности начальника Генштаба ВС Армении Оника Гаспаряна, Ара Сагателян заявил:
«Оник Гаспарян – не Пашиняна ума дело. Правовые регулирования – показатели того, что Оник Гаспарян должен оставаться на своем посту до окончания срока, если у него нет личной причины отказаться от должности», - заявил Ара Сагателян.