Հակառակորդը հնարավոր է՝ նորից ռազմական արկածախնդրության դիմի, իսկ ՀՀ ռեսուրսը կենտրոնացված է Փաշինյանի իշխանությունը պահելու վրա. ռազմական փորձագետ (Տեսանյութ)
06/03/2021 16:46
Պատերազմից վերջին օրերից սկսած, մենք պետք է զբաղվեինք բանակի վերախմբավորմամբ, վերակազմավորմամբ, կորուստների արագ համալրմամբ, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ռազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը:
Նրա խոսքով՝ ռազմական ենթակառուցվածքների վերականգնման ահռելի աշխատանք կա:
«Ունենք անպաշտպան սահման, կորցած բազմաթիվ զորամասեր, զորք, որը ձմռանը վրաններում է: Այդ ամենի պայմաններում Հայաստանի ամբողջ ռեսուրսը կենտրոնացած է Նիկոլ Փաշինյանի «անձնական» իշխանությունը ցանկացած գնով պահելու վրա», - նշեց մասնագետը:
Վրթանեսյանը նաև ընդգծեց, որ Թուրքիան բացեիբաց սպառնալիքներ է հնչեցնում: Ադրբեջանը շարունակում է ռազմատենչ հռետորաբանությունը: Ըստ նրա՝ խաղաղության որևէ նշույլ չկա։

Противник может снова пойти на военную авантюру, а ресурс Армении сконцентрирован на удержании власти Пашиняна – Карен Вртанесян
06/03/2021 17:41
Начиная с последних дней войны, мы должны были заняться перегруппировкой, реорганизацией армии, быстрым пополнением потерь, заявил в беседе с корреспондентов Aysor.am военный эксперт Карен Вртанесян.
По его словам, предстоит огромная работа по восстановлению военной инфраструктуры.
«Наши границы не защищены, войско проводит зиму в палатках, мы потеряли множество подразделений. И в этих условиях весь ресурс Армении сконцентрирован на удержании любой ценой «личной» власти Никола Пашиняна», - отметил эксперт.
Карен Вртанесян также подчеркнул, что Турция открыто озвучивает угрозы, Азербайджан продолжает милитаристскую риторику. По его словам, нет никаких признаком мира.