Հայաստանի համար ողբերգական ժամերին ցավի ու տառապանքի առյուծի բաժինն եք լուռ ամփոփել ձեր հոգիներում՝ թույլ չտալով մեզ վշտից ընկճվել. ԲԴԽ նախագահի ուղերձը
08/03/2021 14:48
Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանն ուղերձ է հղել Մարտի 8-ի առիթով։
«Թանկագի՛ն մայրեր, սիրելի՛ կանայք և աղջիկներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ: Մարտի 8-ն է այն խորհրդանշական օրը, որ բոլորս հայտնում ենք ձեզ մեր սերն ու հարգանքը՝ քաջ գիտակցելով, որ ձեր հանդեպ հոգատարությունը երբեք չպետք է սահմանափակվի միայն այս օրով:
Սխալված չեմ լինի, եթե ասեմ, որ Հայաստանի բոլոր հաջողությունները տարբեր ժամանակաշրջաններում հնարավոր են դարձել ամուր ընտանեկան արժեքների և հանրային կյանքի բոլոր բնագավառներում կանանց ակտիվ ներգրավվածության շնորհիվ:
Սխալված չեմ լինի, եթե ասեմ, որ Հայաստանի համար դժվարագույն, ողբերգական ժամերին ցավի ու տառապանքի առյուծի բաժինն եք լուռ ամփոփել ձեր հոգիներում՝ թույլ չտալով մեզ վշտից ընկճվել, ուժ տալով մեզ պայքարել հանուն մեր զավակների վաղվա լուսավոր ապագայի:
Անգնահատելի է ձեր դերը մեր պետության, հասարակության մեջ:
Հարգանքս և խոնարհումս մեր մայրերին, տիկնանց, քույրերին և դուստրերին: Մաղթում եմ անսահման սեր, երջանկություն, ամուր հենարան կյանքում և հաջողություններ՝ ի բարօրություն մեր ընտանիքների և ի շահ մեր պետականության», - ասված է ուղերձում։

В трагический период для Армении вы молча пережили львиную долю боли и страдания, не позволив нам сломится от горя – послание председателя ВСС
08/03/2021 15:50
Председатель Высшего судебного совета Рубен Вардазарян направил поздравительное послание по случаю 8 Марта.
«Дорогие матери, любимые женщины и девушки, примите мои теплые поздравления с международным днем женщин. 8 Марта – тот символический день, когда мы все выражаем вам нашу любовь и уважение, прекрасно осознавая, что забота о вас никогда не должна ограничиваться этим днем.
Не ошибусь, если скажу, что все успехи Армении в различные времена стали возможными благодаря крепким семейным ценностям и активной вовлеченности женщин во все сферы общественной жизни.
Не ошибусь, если скажу, что в труднейшие, трагические периоды для Армении вы молча пережили львиную долю боли и страдания, не позволив нам сломится от горя, придав нам силу бороться ради светлого будущего наших детей.
Ваша роль неоценима в государстве и обществе.
Выражаю свое уважение и почтение матерям, женам, сестрам и дочерям. Желаю безграничной любви, счастья, крепкой опоры в жизни и успехов во благо наших семей и в интересах нашей государственности», - говорится в послании.