ՀՀ-ում UNICEF-ի ներկայացուցչի մանդատի իրականացման գործում թերացումները հայկական կողմի համար խնդրահարույց են եղել. Նաղդալյան
09/03/2021 09:46
Հայկական կողմի համար խնդրահարույց է եղել ՀՀ-ում UNICEF ներկայացուցիչ Մարին Քլարկ-Հաթթինգի՝ իր մանդատի իրականացման գործում թերացումները և ոչ համագործակցային աշխատելաոճը, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Ուստի ՀՀ կառավարության կողմից որոշում է կայացվել դադարեցնել Քլարկ-Հաթթինգի պաշտոնավարումը որպես Հայաստանի Հանրապետությունում UNICEF ներկայացուցիչ», -  ասաց Նաղդալյանը:
Նրա խոսքով՝ որոշման մասին ՄԱԿ-ի Մշտական Համակարգողը ու UNICEF-ի ներկայացուցիչները տեղեկացվել են:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Մարիան Քլարք-Հաթինգին ՀՀ իշխանությունները հայտարարել են պերսոնա նոն գրատա՝ հօգուտ Ադրբեջանի և Մեծ Բրիտանիայի լրտեսություն կատարելու համար։

Для армянской стороны были проблематичными упущения в реализации мандата представителя ЮНИСЕФ в Армении – Анна Нагдалян
09/03/2021 12:21
Для армянской стороны были проблематичными упущения в реализации мандата представителя ЮНИСЕФ в Армении Мариан Кларк-Хаттинг и метод работы без сотрудничества, заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
«Посему правительство Армении приняло решение прекратить деятельность руководителя офиса ЮНИСЕФ в республике Мариан Кларк-Хаттинг», - отметила Нагдалян.
По ее словам, о решении уведомлены постоянный координатор ООН и представители UNICEF.
Ранее сообщалось, что власти Армении объявили руководителя офиса ЮНИСЕФ Мариан Кларк-Хаттинг персоной нон грата за шпионажа в пользу Азербайджана и Великобритании.