«Ժողովուրդ». Փաշինյանի թիմակիցները մամուլից են տեղեկանում, թե առաջիկայում ինչ է սպասվում
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամների մեծամասնությունն ընդհանրապես տեղյակ չի եղել, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստվում է գնալ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների: Բանն այն է, որ խմբակցության անդամների հետ վերջին՝ փետրվարի 7-ին տեղի ունեցած քննարկման ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, թե առաջիկայում անհնար է գնալ արտահերթ ընտրությունների, քանի որ շատ հարցեր կան, և պնդել էր, որ առանց Ընտրական օրենսգիրք փոխելու պետք չէ գնալ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների, քանի որ դա վնաս է լինելու հենց իրենց:
Թերոը գրում է, որ ոյդ պարագայում ընտրությունները պետք է կայանային հունիսին: Եվ, ահա, թիմի մեծ մասի համար անակնկալ կերպով ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ հանդիպումից հետո Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, թե հունիսի 20-ին կլինեն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ: Նկատենք, որ սա առաջին դեպքը չէ, որ Փաշինյանի թիմակիցները մամուլից են տեղեկանում, թե առաջիկայում ինչ է սպասվելու:
Իրավիճակը հատկապես հետաքրքիր է այն առումով, որ Փաշինյանն այս որոշումը կայացրել է ընդդիմադիր ուժերի հետ քննարկումներից հետո, և այդ մասին ևս հայտարարեց։ Ստացվում է՝ նա այս որոշումը կայացրեց ընդդիմադիրների հետ քննարկումներից հետո, և վերջիններս ավելի շատ բան գիտեին, քան իշխանական խմբակցության իր գործընկերները: Ինչպես շատ հարցերում, այս հարցում ևս Փաշինյանի թիմն ամենաանտեղյակն է։

Жоховурд»: Члены команды Пашиняна из прессы узнают, что их ждет впереди
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что большинство членов парламентской фракции «Мой шаг» не знало, что премьер-министр Армении Никол Пашинян собирается идти на внеочередные выборы.
«Дело в том, что во время состоявшегося 7 февраля последнего обсуждения с членами фракции премьер-министр Никол Пашинян заявил, что в ближайшее время проведение внеочередных выборов невозможно, поскольку есть много вопросов. Он утверждал, что без изменения Избирательного кодекса не стоит идти на внеочередные выборы, поскольку это причинит вред именно им.
Однако неожиданно для многих членов команды, Никол Пашинян после встречи с лидером партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном заявил о назначении внеочередных выборов на 20 июня. Отметим, что это уже не первый случай, когда члены команды Пашиняна из прессы узнают, что их ждет впереди.
Ситуация интересна в том плане, что Пашинян принял это решение после обсуждения с оппозиционными силами. То есть, последние знают больше, чем его коллеги из правящей фракции. Как и во многих вопросах, так и в этом вопросе члены команды Пашиняна самые неосведомленные», - пишет газета.