Պաշտոնյաները պարգևատրվել են նաև պատերազմի թեժ օրերին. որքան ԱԹՍ կարելի էր գնել այդ փողերով. ԼՀԿ պատգամավոր (Տեսանյութ)
23/03/2021 13:54
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Կոստանյանն ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց, որ պաշտոնյաները պարգևատրվել են նաև պատերազմի թեժ շրջանում:
Նա ներկայացրեց պարգևավճարների թվերը:
«2020թ. ՊԵԿ-ը 6.8 մլրդ պարգևավճար է ստացել, կամ՝ 14.2 մլն. ԱՄՆ դոլար: Դա եղել է կորոնավիրուսի ու պատերազմի պայմաններում: 2020թ. հոկտեմբերին պարգևատրվել են մոտավորապես 496 մլն դրամով, նույն թվականի նոյեմբերին՝ մոտավորապես 474 մլն. դրամով և 2020թ. դեկտեմբերին՝ մոտ 1.3 մլրդ դրամով:
Վարչապետի աշխատակազմը 2020թ. ընթացքում 441 մլն. դրամ պարգևավճար է հատակցրել աշխատողներին:
Ֆինանսների նախարարը պատերազմի ամենաթեժ օրերին ևս զերծ չի մնացել ինքն իրեն պարգևատրելուց՝ մոտ 73 մլն. դրամ:

Должностные лица получали премии даже в дни интенсивных военных действий – депутат фракции «Светлая Армения»
23/03/2021 15:16
Депутат фракции «Светлая Армения» Анна Костанян заявила сегодня в парламенте, что должностные лица получали премии также в самый интенсивный период войны.
Она представила цифры этих премий.
«В 2020 году Комитет государственных доходов получил премии в размере 6.8 млрд. драмов, или 14.2 млн. долларов США. Это было в условиях коронавируса и войны. В октябре 2020 года они получили премии приблизительно в размере 496 млн. драмов, в ноябре того же года – приблизительно 474 млн. драмов, а в декабре – около 1.3 млрд. драмов.
Аппарат премьер-министра в течение 2020 года предоставил сотрудникам премии в размере 441 млн. драмов.
Министр финансов в самые интенсивные дни военных действий тоже не воздержался того, чтобы премировать себя, – около 73 млн. драмов.