Հայաստանի և Ռուսաստանի ռազմական համագործակցությունը բխում է անվտանգության ոլորտում առկա կարիքներից. Սերգեյ Կոպիրկին (Տեսանյութ)
26/03/2021 13:24
Հայաստանի և Ռուսաստանի ռազմական գերատեսչությունների միջև համագործակցությունը շատ սերտ ու ինտենսիվ է և լիովին արտացոլում է այն ռազմավարական, դաշնակցային բնույթը, որը կապում է մեր երկրները, Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը։
«Այս համագործակցությունը բխում է անվտանգության ոլորտում այն իրողություններից ու կարիքներից, որոնք այսօր կան», - ասաց Կոպիրկինը:
Հարցին, թե ՌԴ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովի այց նախատեսվո՞ւմ է Հայաստան, դեսպանը պատասխանեց, որ ինքը հստակ տեղեկատվություն չունի այդ մասին։

Военное взаимодействие Армении и России исходит из существующих потребностей в сфере безопасности - посол РФ (Видео)
26/03/2021 13:18
Взаимодействие Армении и России по линии военных ведомств очень плотное и интенсивное. Об этом заявил посол РФ в Армении Сергей Копыркин, отвечая на вопрос Aysor.am.
«Это взаимодействие в полной мере отражает стратегический, союзнический характер, который связывает наши страны. Оно исходит из тех реалий и потребностей в сфере безопасности, которые сейчас есть», - сказал Копыркин.
Напомним, что министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян заявлял, что Армения приводит армяно-российские отношения и структуру своей армии в соответствие с угрозой турецкой армии в регионе.
Сообщалось также о разговоре Арутюняна и начальника Генштаба ВС России Валерия Герасимова. Ожидается визит высокопоставленной делегации РФ в ближайшие сроки.