Օնիկ Գասպարյանի գործով դատավորի հարցով ԲԴԽ-ն դիմել է դատախազություն
Մարտի 25-ին Բարձրագույն դատական խորհրդում ստացվել է Վարչական դատարանի դատավոր Մհեր Պետրոսյանից դիմում, որի կապակցությամբ Բարձրագույն դատական խորհրդի կողմից անմիջապես կազմակերպվել է քննարկում:
Քննարկմանը հրավիրվել և լսվել է դատավոր Մհեր Պետրոսյանը, հայտնում են Բարձրագույն դատական խորհրդի աշխատակազմի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից։
Կայացած քննարկումից հետո Բարձրագույն դատական խորհուրդը, ղեկավարվելով «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 89-րդ հոդվածի 1-ին մասի 18-րդ կետով, ՀՀ գլխավոր դատախազություն է ուղարկել Վարչական դատարանի դատավոր Մհեր Պետրոսյանի՝ Բարձրագույն դատական խորհրդին ուղղված դիմումի պատճենը՝ ՀՀ դատախազության լիազորությունների շրջանակում դիմումում բարձրացված հարցերի լուծման ուղղությամբ անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկելու համար:

Высший судебный совет обратился в прокуратуру по вопросу угроз в адрес судьи Мгера Петросяна
Высший судебный совет 25 марта получил заявление судьи Административного суда судьи Мгера Петросяна, в связи с чем было созвано срочное заседание.
На обсуждении присутствовал и выступил также судья Мгер Петросян, сообщает пресс-служба аппарата Высшего судебного совета.
После состоявшегося обсуждения Высший судебный совет, руководствуясь пунктом 18 статьи 89 конституционного закона «Судебный кодекс Республики Армения», направил копию адресованного Высшему судебному совету заявления судьи Мгера Петросяна в генеральную прокуратуру Армении, с целью принятия необходимых мер в рамках полномочий генеральной прокуратуры для решения указанных в заявлении вопросов.
Напомним, накануне судья Административного суда Армении Мгер Петросян, который рассматривает дело бывшего начальника Генштаба ВС Оника Гаспаряна, обратился в Высший судебный совет, сообщив, что его жизни угрожает опасность.