Կոմունիկացիաների բացումը պետք է լինի զուտ տնտեսական հարթությունում. Արցախի ԱԳ նախարար
Քաղաքականությունը՝ քաղաքականություն, առավել ևս արտաքին քաղաքականությունը, բայց ապաշրջափակումը, կոմունիկացիաների բացումը, ըստ իս, պետք է լինի զուտ տնտեսական հարթությունում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը:
«Թուրքիան եղել է և կմնա հայոց պետականության ամենամեծ վտանգներից մեկը: Դրա մասին իրենք են հայտարարել: Դրանք իմ ասածը չէ, պաշտոնական Անկարայի ու Բաքվի հայտարարություններն են և ոչ միայն հայտարարությունները, այլև՝ գործողությունները», - նշեց նա:
Դավիթ Բաբայանի խոսքով՝ պատերազմի ժամանակ Թուրքիան նորից իր դեմքը ցույց տվեց.
«Շատերը, գուցե, մոռացել էին նրա դեմքը, բայց նա նորից ցույց տվեց, հետևաբար, պետք է շատ խելացի, իրատեսական քաղաքականություն վարենք, երբևիցե չմոռանանք՝ ում հետ գործ ունենք»:
ԱԳ նախարարը նկատեց՝ լավ է, որ ուզում ենք տարբեր երկրների հետ հարաբերություններ լավացնել, բայց այլ հարց է՝ այդ երկրներն ուզո՞ւմ են մեզ հետ հարաբերություններ լավացնել և ի՞նչ գնով են ուզում լավացնել:

Unblocking of communication must be exclusively in economic platform – Artsakh FM
Unblocking of communication must be exclusively in economic platform, Artsakh Foreign Minister Davit Babayan told the reporters today.
“Turkey was and will remain the biggest threat to Armenian statehood. They have stated about it themselves. This is not what I just say, these are statements of official Ankara and Baku and not only statements but actions,” he noted.
Babayan said Turkey again showed its face during the war.
“Perhaps many have forgotten its face, but it showed it again. Therefore, it is necessary to conduct very smart, realistic policy and never forget with who we are dealing with,” the Artsakh official said.
He hailed the normalization of relations with different countries but another issue is whether these countries want to do it and at what cost.