«Հրապարակ». Դավիթ Սանասարյանը կուսակցություն է ստեղծում
«Ապրիլի 23-ին՝ ժամը 19։00-ին, «Էլիտ պլազա»-ում տեղի կունենա ՊՎԾ նախկին պետ Դավիթ Սանասարյանի «Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցության հիմնադիր համագումարը: Կուսակցությունը մասնակցելու է ընտրություններին։ Որոշ տեղեկություններով՝ Սանասարյանի և Արման Բաբաջանյանի միջև տևական ժամանակ քննարկումներ են ընթանում դաշինքով մասնակցելու հետ կապված։
Մեզ ասացին նաև, որ նրանց կմիանան սորոսական թևի այլ կարկառուն ներկայացուցիչներ։ Ինչ վերաբերում է Վազգեն Սարգսյանի եղբորը՝ Արամ Սարգսյանին, նա մտերիմներին հավաստիացնում է, որ ընտրություններին չի գնալու Արման Բաբաջանյանի հետ դաշինքով, այլ միայնակ է մասնակցելու»։

«Грапарак»: Давид Санасарян создает партию
Газета «Грапарак» пишет, что 23 апреля, в 19:00, в бизнес-центре «Elite Plaza» состоится учредительный съезд партии бывшего начальника Государственной контрольной службы «Суверенная Армения». Партия будет участвовать в выборах. По сведениям издания, между Санасаряном и Бабаджаняном уже длительное время ведутся переговоры вокруг участия в выборах единым блоком.
«Нам сообщили, что к ним присоединятся также другие яркие представители соросовского крыла. Что касается брата Вазгена Саркисяна – Арама Саркисяна, то он заверяет близких, что не собирается формировать блок с Арманом Бабаджаняном и будет участвовать в выборах самостоятельно», - отмечает издание.