Ադրբեջանի և Թուրքիայի զինվորականներն ապրիլի 8-9-ը համատեղ օպերատիվ-մարտավարական զորավարժություններ կանցկացնեն
06/04/2021 15:27
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է Թուրքիայի հետ համատեղ օպերատիվ-մարտավարական զորավարժությունների առաջիկա անցկացման մասին:
«Ադրբեջանի և Թուրքիայի զինվորականները, Պաշտպանության նախարարությունների համատեղ տարեկան ծրագրին համապատասխան, ապրիլի 8-ից կսկսեն օպերատիվ-մարտավարական զորավարժություններ: Զորավարժությունները, որոնք կանցկացվեն Ադրբեջանում, տեղի կունենան ընդհանուր զորավարժարաններում», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Զորավարժությունների հիմնական նպատակն ադրբեջանական և թուրքական բանակների օպերատիվ ստորաբաժանումների փոխգործակցության բարելավումն ու մարտունակության բարձրացումն է:

Военные Азербайджана и Турции 8-9 апреля проведут совместные оперативно-тактические учения
Минобороны Азербайджана сообщило о предстоящем проведении оперативно-тактических учений совместно с Турцией.
«Военнослужащие Азербайджана и Турции в соответствии с совместным годовым планом министерств обороны 8 апреля начнут оперативно-тактические учения. Учения, которые будут организованы в Азербайджане, состоятся на общевойсковых полигонах», - говорится в сообщении.
Основной целью учений, которые продлятся до 9 апреля, является улучшение взаимодействия и повышение боеспособности оперативных подразделений азербайджанской и турецкой армий.