«Խորհրդանշական գլխարկը պակասում է թուրք իշխանության գլխից». Կանայք օսմանական գլխարկ են տանում կառավարության շենք (Տեսանյութ)
07/04/2021 12:42
«ՎԵՏՕ» շարժման կանայք կառավարության շենք են տանում Օսմանյան կայսրությանը բնորոշ գլխարկ` ֆես:
«Սա այն խորհրդանշական գլխարկն է, որը պակասում է այս թուրք իշխանության գլխից: Փորձելու ենք այսօր այդ բացը լրացնել, այս ֆեսը դնելու ենք նրանց գլխին և վռնդենք մեր երիրից:
Եկեք արձանագրենք, որ 2018թ. Հայստանում իշխանությունը զավթել են թուրքերը», - ասաց բողոքի երթի մասնակիցը:

Этот символический головной убор недостает турецкой власти – женщины принесли к зданию правительства османский фес
Женщины общественно-политического движения «ВЕТО» принесли сегодня к зданию правительства популярный во время Османской империи турецкий фес.
«Это тот символический головной убор, который не достает турецкой власти. Мы попытаемся сегодня восполнить этот пробел, оденем этот фес им на голову и прогоним из нашей страны.
Давайте, констатируем, что в 2018 году власть в Армении захватили турки», - сказала одна из участниц акции протеста.