Ոստիկանությունը ոչնչով չի տարբերվում մեր տղաների դեմ կռված ջիհադիստներից. Շահնազարյան
Մեր կանայք ցույց տվեցին, որ առաջնագծում են, հպարտանում եմ կանանցով, կառավարության շենքի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ազգային անվտանգության ծառայության նախկին տնօրեն Դավիթ Շահնազարյանը:
«Բոլորս տեսանք նաև ոստիկանության վայրագությունները: Ոստիկանությունը ոչնչով չի տարբերվում այն ջիհադիստներից, որոնք կռվում էին մեր տղաների դեմ: Սրանք նույն վարձկաններն են, ինչ նրանք: Ուղղակի վարձկաններ են, վայրագությունները տեսանք», - նշեց Շահնազարյանը:
Ի պատասխան՝ լրագրողներից մեկի դիտարկմանը, թե վարչապետն իրեն գելխեղդի հետ է համեմատել՝ ԱԱԾ նախկին տնօրենն ասաց՝ զարմանում է, որ նրա ասածները լուրջ են ընդունում:
«Ցավոք սրտի, մեր քաղաքական հանրային դաշտում անընդհատ փորձում են նրան ու նրա թիմի անհեթեթությունները դարձնել քննարկման առարկա: Պետք չէ, դա ինքը կանխամտածված է անում», - ընդգծեց նախկին պաշտոնյան:

Полиция ничем не отличается от воевавших против наших парней джихадистов – Давид Шахназарян
Наши женщины продемонстрировали, что они – на передовой, я горжусь ими, заявил сегодня в беседе с журналистами бывший директор Службы национальной безопасности Давид Шахназарян.
«Мы все видели также свирепство, жестокость полиции. Полиция ничем не отличается от тех джихадистов, которые воевали против наших парней. Они – такие же наемники, как и те. Они просто наемники, мы видели эту жестокость», - отметил Давид Шахназарян.
В ответ на замечание одного из журналистов, что премьер-министр сравнил себя с волкодавом, бывший директор СНБ заявил, что не не воспринимают всерьез его заявления.
«К сожалению, в нашем политическом поле постоянно пытаются превратить в предмет обсуждения нелепости его команды и его лично. Не нужно, он делает это преднамеренно», - подчеркнул бывший директор СНБ.