Իրանը գնահատել է միջուկային գործարքի շուրջ բանակցությունների հեռանկարները
Եթե ԱՄՆ-ը ցույց տա իր ազնվությունը, մենք կկարողանանք բանակցել միջուկային գործարքի շուրջ 4+1 ձևաչափով, հայտարարել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին:
«Ես երեկ կայացած հանդիպմամբ միջազգային հարաբերությունների նոր էջ բացեցի, եթե Վաշինգտոնը ցույց տա իր ազնվությունը, ապա մենք կարող ենք բանակցել 4 + 1 ձևաչափով», - ասել է Ռոհանին կառավարության նիստում:
Իրանի նախագահը նաև հավելել է, որ երեքշաբթի Վիեննայում տեղի ունեցած Իրանի միջուկային ծրագրի Համատեղ համապարփակ գործողությունների պլանի նիստից հետո սկսվել է միջազգային հարաբերությունների և միջուկային գործարքի պատմության նոր փուլ:

В Иране оценили перспективы переговоров по ядерной сделке
Если США покажут свою честность, мы сможем провести переговоры по ядерной сделке в формате 4+1, заявил президент Ирана Хасан Роухани.
«Я открыл новую страницу международных отношений состоявшимся вчера заседанием, если США покажут свою честность, то мы можем вести переговоры в формате 4+1», - сказал Роухани на заседании правительства.
Президент Ирана также добавил, что после заседания по СВПД в Вене, которое прошло во вторник, начался новый этап в международных отношениях и в истории ядерной сделки.