Գրիգորի Մուրադյանը դատարանից պահանջում է վերացնել ՍԴ նախագահ Արման Դիլանյանի կարգադրությունն ու իրեն վերականգնել պաշտոնում
08/04/2021 12:46
ՀՀ վարչական դատարանում ընթանում է ՍԴ նախագահի խորհրդական Գրիգոր Մուրադյանի հայցի դատաքննությունը՝ ընդդեմ ՍԴ նախագահի պաշտոնում ապօրինի ճանապարհով հայտնված Արման Դիլանյանի և նրա կողմից կայացված ապօրինի որոշման, Facebook-ում գրել է ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը։
Նշենք, որ Գրիգոր Մուրադյանը պահանջում է պարտավորեցնել վերացնելու իրեն խորհրդականի պաշտոնից հեռացնելու վերաբերյալ 2020թ․ հոկտեմբերի 22-ի Հ.39 կարգադրությունը, վերականգնել ՍԴ նախագահի խորհրդականի պաշտոնում, ինչպես նաև վճարել հարկադիր պարապուրդի ամբողջ ժամանակահատվածի համար միջին աշխատավարձը։

Григор Мурадян требует от суда аннулировать распоряжение председателя КС Армана Диланяна и восстановить его в должности
08/04/2021 13:37
В Административном суде Армении проходит рассмотрение иска советника председателя Конституционного суда Григора Мурадяна против оказавшегося незаконным путем на должности председателя Конституционного суда Армана Диланяна и принятого им незаконного решения, написал на своей странице в Facebook бывший руководитель аппарата Конституционного суда Эдгар Казарян.
Отметим, что Григор Мурадян требует обязать отменить распоряжение председателя КС от 22 октября 2020 года о его освобождении от должности советника, восстановить в должности советника председателя Конституционного суда, а также выплатить среднюю зарплату за весь период вынужденного простоя.