Անհետ կորած զինծառայողների հարազատներն արգելափակել են ՊՆ-ի բոլոր մուտքերը. «Փաստինֆո» (Տեսանյութ)
ՀՀ պաշտպանության նախարարության բոլոր՝ երեք մուտքներն արգելափակված են։ «Փաստինֆո»-ի տեսախցիկը ֆիքսել է, որ անհետ կորած զինծառայողների հարազատներն ավտոմեքենաներով փակել են ՊՆ-ի բոլոր մուտքերն ու ելքերը, իսկ ՊՆ շենքի մոտ ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացվել։ Տարածքը հսկում է նաև Ռազմական ոստիկանությունը։
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատները երկար լռությունից հետո արձանագրում են՝ իրենց հարցերին խոստացված լուծումներն այդպես էլ չեն տրվել։
Կայքը հիշեցնում է, որ առավոտյան անհետ կորած զինծառայողի հարազատ Արսեն Ղուկասյանը տեղեկացրել էր, որ նորից կտրուկ գործողություների են դիմելու, այս անգամ ՝ երկարաժամկետ։
Մոտ մեկ ամիս առաջ էլ զինծառայողների հարազատները նույն կերպ փակել էին ՊՆ մուտքերը, մնացել մինչև աշխատանքային ժամի ավարտը։ Նրանցից հինգին ընդունել էր նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը, վստահեցրել, որ ռազմագերիների վերադարձի հարցով զբաղվում են, իսկ զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն Արցախում նոր թափ կստանան։
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատներն այսօր ստիպված էին նույն քայլին դիմել, քանի որ նշում են, որ խոստումները չեն կատարվել։ Խոստացել են այնքան մնալ, մինչև իրենց զավակների հարցը չլուծվի։

Родственники пропавших без вести военнослужащих перекрыли все подъезды к Минобороны – «ФактИнфо»
Родственники пропавших без вести военнослужащих на автомобилях перекрыли все подъезды к Минобороны. Это зафиксировала видеокамера «ФактИнфо». К зданию ведомства стянуты силы полиции. Территорию также контролирует Военная полиция.
Родственники без вести пропавших военнослужащих после долгого молчания констатировали, что так и не дождались обещанного решения.
Издание напоминает о том, что родственник одного из пропавших без вести военнослужащих Арсен Гукасян ранее сообщил в прямом эфире на своей странице в Facebook, что они снова планируют прибегнуть к решительным действиям.
Около месяца назад родственники аналогичным образом перекрыли подступы к Минобороны. Пятерых протестующих принял министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян и заверил, что вопросом военнопленных занимаются, а поиск останков военнослужащих активизируются.
Родственники без пропавших военнослужащих сегодня вынуждены были пойти на тот же шаг, поскольку, как отметили они, обещания не были выполнены. Они обещают проводить акцию до тех пор, пока вопрос не будет решен.