Անդրանիկ Քոչարյան. Գերիների հարցը չի կարող չլուծվել
Գերիներին վերադարձնելու գործընթացը շարունակվելու է տարբեր ձևերով, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Անդրանիկ Քոչարյանը:
Նա նկատեց, որ գերիների հարցով տեսանելի և անտեսանելի գործընթացներ կան: Քոչարյանը նաև նշեց, որ, որպես կանոն, գերիները փոխանակվում են գերիներ հետ:
Լրագրողների դիտարկմանը, որ մենք Ադրբեջանից այստեղ գերի չունենք, պատգամավորն ասաց. «Եթե չունենք, ուրեմն՝ այլ կերպ պետք է լուծվի այդ հարցը: Գուցե Ադրբեջանը սպասում է, որ խնդրի լուծմանը Թուրքիայի իշխանություններն էլ պետք է մասնակից լինեն՝ բարի կամքով: Գուցե, ցանկություն կա, որ պարոն Պուտինն ու Էրդողանը իրար հետ մի հատ էլ խոսեն, չեք տեսնու՞մ դա»:

Вопрос военнопленных не может не решиться – Андраник Кочарян
Процесс возвращения пленных будет продолжаться различными способами, заявил сегодня в беседе с журналистами председатель постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности, депутат фракции «Мой шаг» Андраник Кочарян.
Он отметил, что по вопросу военнопленных идут видимые и невидимые процессы. Адраник Кочарян также отметил, что как правило, пленных обменивают на других пленных.
На замечание журналистов, что в Армении нет азербайджанских пленных, депутат ответил: «Если нет, то этот вопрос должен быть решен другим способом. Возможно, Азербайджан ждет, что власти Турции также должны участвовать в решении проблемы, по доброй воле. Возможно, они хотят, чтобы господин Путин и Эрдоган еще раз поговорили друг с другом. Не видите этого?»