Ադրբեջանը գերիներին չէր տվել, իրենք էլ թող Քելբաջարը չտային, ինչի՞ տվեցին. Գերեվարված զինծառայողի հայր
09/04/2021 15:59
Անհետ կորած և գերեվարված զինծառայողների հարազատները շարունակում են մնալ Պաշտպանության նախարարության մոտ: Ծնողներից մեկը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ չեն պատրաստվում հեռանալ, շարունակելու են պահանջել իրենց երեխաներին վերադարձնել:
Զինծառայողի հայրն ընդգծեց՝ իրենց երեխաներին վերադարձնելու ուղղությամբ բավարար գործողություններ չեն իրականացվում.
«Ադրբեջանը գերիներին չէր տվել, իրենք էլ թող Քելբաջարը չտային: Ինչի՞ տվեցին, նախքան Քելբաջարը տալը, թող գերիներին ուզեին, հետո տային, ի՞նչն էր խանգարում իրենց»:
Բողոքի ակցիայի մասնակից ծնողը նաև պատմեց, որ ադրբեջանական համարից հեռախոսազանգ է ստացել, տեղեկացրել են, որ իր որդին իրենց մոտ է:

Отец военнопленного: Если Азербайджан не вернул пленных, пусть они тоже не отдавали бы Карвачар, почему отдали?
09/04/2021 16:31
Родственники пленных и пропавших без вести военнослужащих продолжают оставаться у министерства обороны Армении. Один из родителей в беседе с журналистами сказал, что они не собираются уходить и требуют, чтобы вернули их детей.
Отец военнослужащего подчеркнул, что для возвращения военнопленных  не предпринимается достаточных действий.
«Если Азербайджан не вернул пленных, пусть они тоже не отдавали бы Кельбаджар. Почему отдали? Прежде чем сдать Карвачар, пусть потребовали бы вернуть пленных, а потом отдавали. Что им мешало?» - сказал он.
Участвующий в акции протеста отец также рассказал, что получил звонок с азербайджанского номера, сообщили, что его сын находиться у них.