Հիմա մեր հերթն է, գալիս ենք իշխանություն վերցնելու, և Գագիկ Ծառուկյանը պետք է դառնա պետության ղեկավար. Միքայել Մելքումյան
12/04/2021 11:23
Հայաստանում 30 տարվա ընթացքում խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ, արկղի մեջ թուղթ գցելով, իշխանություն չի փոխվել, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Միքայել Մելքումյանը։
«Հիմա մենք հնարավորություն ունենք առաջին անգամ ընտրությունների միջոցով իշխանափոխություն կատարել։ Սակայն եթե մարդկանց մի մեծ մաս մտածում է, որ ոչինչ չի փոխվելու, սա նշանակում է, որ մենք զարգացում չենք ունենա։ Կարծում եմ, որ ընտրությունների արդյունքները պետք է լինեն խիստ բալանսավորված, այսինքն՝ որևէ մեկը չի կարող 50+1 տոկոս ձայն հավաքել։ Այս պահին հաշվի առնելով մեր քաղաքական ուժի հետագիծը, որ 15 տարի շարունակ եղել ենք խորհրդարանում, միշտ եղել ենք երկրորդ քաղաքական ուժը, հիմա մեր հերթն է, մենք ենք գալու։ Մենք գալիս ենք հաղթելու, իշխանություն վերցնելու, և Գագիկ Ծառուկյանը պետք է դառնա պետության ղեկավար», - ասաց Միքայել Մելքումյանը։
Լրագրողի դիտարկմանը, թե ինչպես է պատկերացնում Գագիկ Ծառուկյանին բանակցություններ վարելիս, Մելքումյանը պատասխանեց.

Сейчас наша очередь, мы идем, чтобы взять власть, и Гагик Царукян должен стать главой государства – Микаел Мелкумян
12/04/2021 12:55
В Армении за 30 лет политическая власть не менялась во время парламентских выборов посредством брошенных в избирательную урну бюллетеней, заявил сегодня журналистам в парламенте депутат фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян.
«Сейчас у нас есть шанс впервые путем выборов сменить власть. Однако если большая часть людей думает, что ничего не изменится, это значит, что у нас не будет развития. Считаю, что результаты выборов должны быть очень сбалансированными, то есть, никто не может набрать 50+1 процент голосов. В данный момент, учитывая путь нашей политической силы, которая 15 лет в парламенте, сейчас наша очередь, мы придем. Мы идем, чтобы победить, взять власть и Гагик Царукян должен стать главой государства», - сказал Микаел Мелкумян.
На замечание журналиста, как они представляют Гагика Царукяна в качестве переговорщика, Микаел Мелкумян ответил: