Ո՞ւր ա մեր ԱԳՆ հայտարարությունը. ձեզ թվում է՝ հայերենով Ալիևին շան տուր եք տալիս, ինչ-որ ազդեցությո՞ւն ունի աշխարհի վրա. Մարուքյանը՝ իշխանությանը (Տեսանյութ)
13/04/2021 11:10
Պետք է գործ անել, ոչ թե հայերենով հայկական ամբիոնների հայտարարություններ անել, դա բան չի փոխում, ԱԺ-ում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ անդրադառնալով Բաքվում արցախյան պատերազմին նվիրված պուրակի վերաբերյալ հայտարարություններին:
«Ուզում եմ մի բան խոսենք, հասկանանք՝ մեզ ի՞նչն է թվում, որ մենք մեր խորհրդարանում «դատափետող ելույթներ ենք ունենում ու դա մեծ ազդեցությո՞ւն է ունենում Ադրբեջանի վրա: Նայելու են, ասեն՝ ըհը, մի հատ պուրակ բացեցիքն, մի ամբողջ երկիր խառնվել ա իրար: Իսկ ի՞նչ ենք անում, որ էտ պուրակները չբացվեն: Ձեր էսօրվա և վերջին երկու ամսվա հայտարարությունները իրար հետ բռնու՞մ են՝ չեն բռնում: Ո՞ւր ա մեր ԱԳՆ հայտարարությունը: Ձեզ թվում է, որ հայերենով այստեղ Ալիևին շան տուր եք տալիս, ինչ-որ ազդեցությո՞ւն ունի աշխարհի վրա: Աշխարհը նստած հետևում ա մեր պառլամենտի նիստին և խնդրել է սինքրոն թարգմանել, որ մեր ելույթները լսի: Բա միջազգային դիվանագիտական աշխատանքն ո՞ւր ա», - նշեց պատգամավորը:
Մարուքյանը նաև նկատեց, որ պետք է գործ արվի, աշխարհը տեսնի՝ ինչ այլանդակ ղեկավարության հետ գործ ունի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանը, ինչ արհավիրք է թուրք-ադրբեջանական տանդեմը:

Armenia must work to show the world what disaster the Turkish-Azerbaijani tandem is – Edmon Marukyan
13/04/2021 11:41
It is necessary to work and not make statements in Armenian from Armenian chairs which does not change anything, head of Bright Armenia faction Edmon Marukyan said at the NA today, referring to the statements on square opened in Baku dedicated to the Artsakh war.
“I want us to speak and understand – what do we think, we are delivering condemning speeches in our parliament and it is having big impact on Azerbaijan? They will watch and say, we opened a square and a whole county messed up? But what are we doing for such squares not to open. Do your statements voiced today and two months ago coincide? No, they don’t. Where is the statement of Armenian MFA? Do you think you are smashing Aliyev here in Armenian and it has some influence on the world? The world is sitting and following our parliamentary session and asked for synchronic translation to listen to our speeches? Where is the international diplomatic work?” Marukyan stressed.
The deputy also noted that work must be carried out for the world to see with what ugly leadership the South Caucasian region is dealing with, what disaster the Turkish-Azerbaijani tandem is.