Ո՞ւր ա մեր ԱԳՆ հայտարարությունը. ձեզ թվում է՝ հայերենով Ալիևին շան տուր եք տալիս, ինչ-որ ազդեցությո՞ւն ունի աշխարհի վրա. Մարուքյանը՝ իշխանությանը (Տեսանյութ)
13/04/2021 11:10
Պետք է գործ անել, ոչ թե հայերենով հայկական ամբիոնների հայտարարություններ անել, դա բան չի փոխում, ԱԺ-ում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ անդրադառնալով Բաքվում արցախյան պատերազմին նվիրված պուրակի վերաբերյալ հայտարարություններին:
«Ուզում եմ մի բան խոսենք, հասկանանք՝ մեզ ի՞նչն է թվում, որ մենք մեր խորհրդարանում «դատափետող ելույթներ ենք ունենում ու դա մեծ ազդեցությո՞ւն է ունենում Ադրբեջանի վրա: Նայելու են, ասեն՝ ըհը, մի հատ պուրակ բացեցիքն, մի ամբողջ երկիր խառնվել ա իրար: Իսկ ի՞նչ ենք անում, որ էտ պուրակները չբացվեն: Ձեր էսօրվա և վերջին երկու ամսվա հայտարարությունները իրար հետ բռնու՞մ են՝ չեն բռնում: Ո՞ւր ա մեր ԱԳՆ հայտարարությունը: Ձեզ թվում է, որ հայերենով այստեղ Ալիևին շան տուր եք տալիս, ինչ-որ ազդեցությո՞ւն ունի աշխարհի վրա: Աշխարհը նստած հետևում ա մեր պառլամենտի նիստին և խնդրել է սինքրոն թարգմանել, որ մեր ելույթները լսի: Բա միջազգային դիվանագիտական աշխատանքն ո՞ւր ա», - նշեց պատգամավորը:
Մարուքյանը նաև նկատեց, որ պետք է գործ արվի, աշխարհը տեսնի՝ ինչ այլանդակ ղեկավարության հետ գործ ունի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանը, ինչ արհավիրք է թուրք-ադրբեջանական տանդեմը:

Армения должна работать над тем, чтобы мир увидел, с каким отвратительным режимом имеет дело на Южном Кавказе – Эдмон Марукян
13/04/2021 14:00
Нужно заниматься делом вместо того, чтобы выступать с трибуны армянского парламента с заявлениями на армянском языке, это ничего не меняет, заявил сегодня в парламенте руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян, обратившись к заявлениям об открытии в Баку парка, посвященного Арцахской войне.
«Хочу чтобы мы поговорили и поняли: неужели нам кажется, что наши осуждающие выступления в парламенте оказывают большое влияние на Азербайджан. Посмотрят и скажут: вот, открыли один парк и целая страна переполошилась. А что мы делаем, чтобы эти парки не открывались? Совпадают ли ваши сегодняшние заявления с заявлениями в течение двух месяцев? Нет, не совпадают. Где заявление нашего МИД? Вам что кажется, что критикуя здесь Алиева на армянском языке, вы производите какое-то впечатление на мир? Мир сидит и следит за заседанием армянского парламента и просит синхронно перевести, чтобы понять наши речи? А где международная дипломатическая работа?» - отметил депутат.
Эдмон Марукян также отметил, что Армения должна работать над тем, чтобы мир увидел, с каким отвратительным режимом имеет дело в регионе Южного Кавказа, каким бедствием является турецко-азербайджанский тандем.